NaStyku.pl

Zadbaj o swoją kondycję. Dołącz do ekipy parkrun Park Nadnyski. Kolejny bieg w sobotę o 9.00!

Bieganie jest dla każdego i w każdym wieku. Udowadniają to członkowie grupy parkrun Park Nadnyski. A jak nie lubisz biegać, możesz maszerować lub przejechać się rowerem. Ważne by zadbać o swoją kondycję, wyjść z domu i poznać nowych ludzi.
fot. Karolina Niemczyk
fot. Karolina Niemczyk

Park Run to globalna inicjatywa, która w grudni 2021 roku dotarła również do Zgorzelca. Ideą pomysłu jest to, że uczestnicy na całym świecie, spotykają się w każdą sobotę o godz. 9.00 rano by przebiec, truchtać czy przemaszerować 5 kilometrową trasę. Nie chodzi tylko o poprawienie swojej kondycji ale też o wspólne spędzenie czasu, poznanie nowych ludzi i aktywne rozpoczęcie weekendu. 

W każdą sobotę w zgorzeleckim parku przy Nysie Łużckiej spotyka się około 30 osób. Dołączyć może każdy, a naprawdę warto. Parkrun to nie tylko wspólne bieganie, ale przede wszystkim sympatyczni ludzie. 

- Zgorzelecką lokalizację parkrun powołaliśmy w Parku Nadnyskim w grudniu 2021 roku, dołaczając do globalnej sieci łączącej lokalne społeczności w ramach cotygodniowych, sobotnich spotkań. Jesteśmy lokalizacją wyjątkową, przygraniczną, a nasza trasa - o czym dają nam też znać liczni odwiedzający nas goście z innych miast Polski oraz wielu europejskich krajów - jest jedną z najbardziej malowniczych. Miło obserwować, jak zmienia się wraz z porami roku! Ideą parkrun jest spotkanie i aktywne rozpoczęcie weekendu. To nie tylko bieganie, truchtanie czy chodzenie, ale też okazja do włączenia się w organizację i wolontariat, wspólne działanie przy obowiązkowej herbacie i smakołykach. I satysfakcja na cały tydzień! Wystarczy przyjść! - mówi Krzysztof Dąbrowski, członek grupy parkrun Park Nadnyski. 

Trasa zgorzeleckiego park run to 5 km zamkniętych w dwóch pętlach w Parku Nadnyskim. Nie jest trudna ale wystarczająca by poczuć wysiłek fizyczny. Każdy jest w stanie ją pokonać bez względu na kondycję czy wiek. Nie ma limitu czasu, trasę można pokonać we własnym, indywidualnym tempie. Jednorazowa rejestracja jest dożywotnia i daje dostęp do wyników i licznych statystyk, startować można w dowolnej lokalizacji na świecie. Ale najlepiej biega się z ekipą w Zgorzelcu! 

fot. Karolina Niemczyk (2022)/ Mieszkańcy Zgorzelca i nie tylko, spotykają się w każdą sobotę w Parku Nadnyskim od grudnia 2021 roku by wspólnie biegać.

Zobacz też: 

Koszykarze z Górnika Mistrzami Strefy Jeleniogórskiej

MKS OSA zdobyła 10 medali na Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląsk

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. DIDA Sport

Podsumowanie XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu

Sport
środa, 21 lutego 2024, 09:29
Mistrz kończy rozgrywki z kompletem zwycięstw, a Unital obronił miejsce na podium. W sobotę 17.02.2024r. zakończyliśmy rozgrywki XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.
fot. Kick-Fighter Zgorzelec

Sukcesy medalowe Kick-Fighter Zgorzelec

Sport
poniedziałek, 12 lutego 2024, 10:15
Podczas Pucharu DFN – Ogólnopolskich Mistrzostw Województwa Pomorskiego w kickboxingu, które odbył się w miniony weekend, zawodnicy Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec zdobyli 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale.

Zobacz również