NaStyku.pl

Zgorzelec: Powróciła do sportu w wielkim stylu! Poznajcie medalistkę Martę Jaworską

Psychoterapeutka, żona i mama dwóch córek, wychowanka i zawodniczka OSY Zgorzelec. Po 20 latach powróciła do sportu w wielkim stylu zdobywając medale.
fot. Karolina Niemczyk
fot. Karolina Niemczyk

Jak mówi Marta Jaworska, sport zawsze był i jest obecny w jej życiu. Trenuje ona, jej mąż, a także dwie córki. W młodości trenowała lekką atletykę, jednak jak to w życiu bywa, pojawiły się nowe priorytety, a uczestnictwo w zawodach zeszło na dalszy plan...aż do ubiegłego roku. 

Po 20 latach przerwy zawodniczka OSY Zgorzelec postanowiła wrócić do rywalizacje o medale i zrobiła to w wielkim stylu! Zdobyła dwa złote medale na 33. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, a także brązowy medal na 14. Mistrzostw Europy Masters. 

Jako podopieczna Podopieczna trenerów Damiana Kordasiewicza i Grzegorza Piaseckieg godnie reprezentuje Polskę oraz Zgorzelec. 

- Przygotowania do zawodów trwały około 5 miesięcy i były to naprawdę intensywne treningi. Lekka atletyka, a zwłaszcza bieg przez płotki to jest mój żywioł. Bardzo chciałam wrócić to rywalizacji o medale i to się udało! Jestem wdzięczna moim trenerom za pomoc. Cieszę się, że mogę być też przykładem dla młodych zawodników OSY Zgorzelec, pokazać im, że kariera sportowa nie kończy się wraz z zakończeniem szkoły średniej - mówi Marta Jaworska. 

- Na Mistrzostwach Masters można spotkać ludzi w różnym wieku, gdyż ta kategoria wiekowa zaczyna się od 35-lat. Jestem pełna podziwu dla tych, którzy nawet po ukończeniu 80-lat wciąż zdobywają medale w lekkiej atletyce. To jest naprawdę niesamowite! - dodaje zdobywczyni medali. 

Obecnie Marta Jaworska, przygotowuje się do 25. Mistrzostwa Świata Masters, które odbędą się w sierpniu w Göteborgu w Szwecji. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! 

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również