NaStyku.pl

MKS OSA zdobyła 10 medali na Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska

W sobotę, 28 stycznia 2023 r. w hali RKS w Łodzi odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska. Województwo dolnośląskie nie posiada jeszcze własnej hali lekkoatletycznej, w związku z tym zawody rozegrano w oddalonej o 400 km Łodzi.
fot. MKS OSA Zgorzelec
fot. MKS OSA Zgorzelec

Zawodnicy „OSY” wywalczyli 10 medali, a wielu z nich osiągnęło znaczące wyniki. Dla niektórych to kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w połowie lutego w Rzeszowie.

Złote medale zdobyli Michał Mirek w biegu na 1500 m w kategorii U20 oraz Mateusz Rebejko w skoku wzwyż, który uzyskał swój rekord życiowy 187 cm. Mateusz reprezentował Zgorzelec w kategorii U18. 

Mikołaj Jagucak w kategorii U20 zdobył srebrny medal we wspólnym biegu z Michałem na 1500 m. Drugie srebro dołożył Mateusz Rebejko w biegu 60 m przez płotki.

Filip Wasielewski uzyskał swój rekord życiowy w skoku o tyczce, co pozwoliło mu zająć drugie miejsce w kategorii U18. Po dwa brązowe medale wywalczyli Emilia Węckowska w kategorii U16 w biegu przez płotki i skoku wzwyż oraz Antonina Czerniak również w skoku wzwyż i biegu na 800 m, tym razem w kategorii U20.

Jeszcze jeden brąz stał się udziałem Oliwiera Przybylskiego. Oliwier skoczył w dal 6,42 m, co jest jego rekordem życiowym. W finałach swoich konkurencji byli Tobiasz Butra ( 4 m w skoku w dal w kategorii U20), Mateusz Rodziewicz (4 miejsce w biegu 60 m przez płotki) Filip Wasielweski piąty na krótkich płotach oraz Vanessa Gawryło 6 miejsce również na krótkich płotkach (w eliminacjach uzyskała swój nowy rekord życiowy). Siódme miejsce zajęła Alicja Bednarczyk z rekordem życiowym 138 cm w skoku wzwyż w kategorii U16. Ostatecznie na 8 miejsce uplasowała się Aleksandra Januszewska w biegu na 300 m w kategorii U18.

Ponadto w zawodach rywalizowali Karolina Kordasiewicz i Oliwia Habiak w biegu na 60 i 200 m, Jakub Jaworski w biegu 60 m przez płotki oraz 300 m. Aleksandra Januszewska startowała w biegach na 60 m i 300 m. Dobrze zaprezentował się w swoim debiucie Szymon Markuszewski. Został sklasyfikowany na 8 miejscu w kategorii U16 w biegu 60 m i 10 na 300m. Nie był to pełny skład naszego klubu. Niestety kłopoty zdrowotne niektórych zawodników uniemożliwiły im starty w zawodach, a tym samym poszerzenia zdobyczy medalowych. Niemniej to początek sezonu worek z medalami rozwiązany. Osa w tym roku jeszcze będzie żądlić.

fot. MKS OSA Zgorzelec (6)

Zobacz też: 

MKS OSA Zgorzelec wśród najlepszych na Dolnym Śląsku (ZDJĘCIA)

Poważny wypadek w Hradku nad Nysą

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. DIDA Sport

Podsumowanie XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu

Sport
środa, 21 lutego 2024, 09:29
Mistrz kończy rozgrywki z kompletem zwycięstw, a Unital obronił miejsce na podium. W sobotę 17.02.2024r. zakończyliśmy rozgrywki XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.
fot. Kick-Fighter Zgorzelec

Sukcesy medalowe Kick-Fighter Zgorzelec

Sport
poniedziałek, 12 lutego 2024, 10:15
Podczas Pucharu DFN – Ogólnopolskich Mistrzostw Województwa Pomorskiego w kickboxingu, które odbył się w miniony weekend, zawodnicy Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec zdobyli 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale.

Zobacz również