NaStyku.pl

Turów Zgorzelec zagra na wyjeździe z Miastem Szkła Krosno!

Turów Zgorzelec to zasłużona drużyna dla polskiej koszykówki. Większość kibiców może kojarzyć tę markę z występów w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale obecnie rywalizują oni na jej zapleczu. Jak zaprezentuje się Turów w wyjazdowym starciu z Miastem Szkła?
fot. zdjęcie ilustracyjne
fot. zdjęcie ilustracyjne

Turów Zgorzelec 

Zawodnicy Turowa przystąpią do tej rywalizacji po 2 kolejnych zwycięstwach. Początek sezonu nie był udany w wykonaniu tej drużyny, ponieważ zanotowała ona 2 porażki na starcie rozgrywek. Rywalizacja wyjazdowa ze Starogardem Gdańskim, a także domowe starcie z Pelplinem poprawiły nastroje kibiców, którzy liczą na kontynuację passy zwycięstw i walkę o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Turów aktualnie plasuje się na 11 miejscu w tabeli. Na koncie tego zespołu znajduje się 6 wywalczonych punktów i bilans 2 zwycięstw i 2 porażek. Dokładnie takie same statystyki ma najbliższy przeciwnik tego zespołu. Miasto Szkła Krosno jest jednak notowane na 8 miejscu. W tym miejscu warto przypomnieć, że awans do playoffów wywalczy 8 najlepszych drużyn.

Turów do tej pory rozegrał tylko jedno spotkanie wyjazdowe i zaliczył w nim zwycięstwo. Mowa tutaj o rywalizacji w Starogardzie Gdańskim. Ekipa ze Zgorzelca wygrała to spotkanie różnicą 13 punktów. 

Fani tego zespołu nie mogli jednak narzekać na brak emocji w ostatnim meczu domowym. Turów Zgorzelec przed własną publicznością pokonał Pelplin zaledwie jednym punktem. Decydująca dla losów tego spotkania okazała się ostatnia kwarta, którą gospodarze wygrali 6 punktami. Wcześniej przez większość meczu na prowadzeniu była ekipa gości. Zakłady bukmacherskie w ofercie kursów live, a także w przedmeczowych typach faworyzowały ekipę przyjezdną. 

Miasto Szkła Krosno

Miasto Szkła Krosno rozpoczęło obecną kampanię w podobnym stylu do najbliższego rywala. Przede wszystkim warto jednak podkreślić, że ta ekipa rozegrała do tej pory 2 spotkania przed własną publicznością i w obu wywalczyła komplet punktów. Turów z kolei ma na swoim koncie jedno spotkanie wyjazdowe i również zakończył je zwycięstwem. Która z serii dobiegnie końca w najbliższym starciu? Zdaniem zakładów sportowych faworytem są zawodnicy gospodarzy.

Statystyki ostatnich meczów bezpośrednich pomiędzy tymi ekipami wskazują, że lepiej radziła sobie w nich drużyna ze Zgorzelca. Turów w tym czasie zanotował 4 zwycięstwa, przy 2 triumfach ekipy z Krosna.Miasto Szkła dwukrotnie pokonało tego przeciwnika i w obu przypadkach miało to miejsce na swoim parkiecie. Ogólnie w 5 z 6 rozegranych potyczek między tymi ekipami triumfowali gospodarze. Wyjątkiem jest tutaj wygrana Turowa w Krośnie, która miała miejsce w 2018 roku. Polskie zakłady bukmacherskie bez wątpienia wzięły to pod uwagę. 

Turów pomimo spadku w poprzednim sezonie wykupił dziką kartę, dlatego też obecnie dalej występuje w 1. Lidze i walczy o awans! 

___________

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. 

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również