NaStyku.pl

Turów ponownie w pierwszej lidze

PGE Turów Zgorzelec w sezonie 2022/23 po raz kolejny występował będzie na parkietach pierwszej ligi mężczyzn. Nasz zespół wykupił dziką kartę i pomimo spadku w poprzednim sezonie, zagra o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Ławka Turowa na sezon 2022/23 uległa całkowitej przebudowie i zawodników z poprzedniego składu zobaczymy już niewielu
Ławka Turowa na sezon 2022/23 uległa całkowitej przebudowie i zawodników z poprzedniego składu zobaczymy już niewielu

Pierwszą informacją dotyczącą składu na przyszły sezon była obsada posady trenera. Nowym szkoleniowcem “czarno-zielonych” będzie dobrze znany w Zgorzelcu Paweł Turkiewicz. Jest to trener doświadczony na pierwszoligowych parkietach, w dorobku ma między innymi finał w roku 2014, kiedy to prowadził WKK Wrocław. Proces budowania składu zaczął się, więc obiecująco i dawał nadzieję na przygotowanie i wynik, zdecydowanie lepsze niż w ubiegłym sezonie. W Zgorzelcu zapanowała jednak cisza. Inne zespoły praktycznie skompletowały składy i zaczęły nawet przedsezonowe sparingi, a w Zgorzelcu próżno było szukać nowych graczy. Dopiero 23 sierpnia klub ogłosił transfer Szymona Pawlaka, skrzydłowego, który poprzednie rozgrywki skończył ze średnimi 12,5 punktu i 4,5 zbiórki w barwach AZS AGH Kraków. Pawlak okazał się być tylko początkiem, niedługo potem ogłoszono podpisy Michała Samolaka, Krzysztofa Wąsowicza, Arkadiusza Adamczyka oraz przedłużenie kontraktu z Filipem Prueferem. Szczególnie transfer Wąsowicza wydaje się interesujący, wszechstronny rozgrywający w ubiegłych rozgrywkach notował 8 punktów, 4 zbiórki i 5 asyst na mecz.

Pod koniec sierpnia PGE Turów uległ, w zamkniętym sparingu, BK Decin 77-90, a media społecznościowe klubu poinformowały, że “zagrali zawodnicy starający się angaż w drużynie”. Możemy się zatem spodziewać kolejnych ruchów kadrowych w nadchodzących dniach. W mediach społecznościowych krążą nawet pogłoski o nieoficjalnym skompletowaniu składu.

Sezon pierwszej ligi koszykówki rusza już za cztery tygodnie, a w Zgorzelcu wciąż wiele niewiadomych. Wzmocnić trzeba zarówno obwód jak i strefę podkoszową. Ciekawą kwestią jest fakt, iż w nadchodzącym sezonie przepisy po raz pierwszy pozwalają na zatrudnienie jednego gracza zagranicznego. Nie wiemy jeszcze czy Turów zdecyduje się na takie wzmocnienie. Zarząd i graczy “Czarno-zielonych” czeka zatem z pewnością wiele pracy, ale już dziś można stwierdzić, że sezon zapowiada się obiecująco, a zespół nie będzie odstawał od reszty stawki, tak jak było to na początku rozgrywek 2021/22.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Gmina Zgorzelec

Pobiegli ulicami Ręczyna. Za nami XI Gminny Bieg

Sport
wtorek, 09 maja 2023, 11:36
W miniony weekend w Ręczynie odbył się XI Gminny Bieg Uliczny. Wydarzenie składało się z części sportowej, po której nastąpiło wspólne biesiadowanie i festyn rodzinny.

Zobacz również