NaStyku.pl

Ponad 120 pływaków ścigało się na zgorzeleckiej pływalni

Za nami druga edycja XVII Powiatowej Ligi Pływackiej. Ponad 120 zawodniczek i zawodników z Bogatyni, Osiecznicy, Bolesławca, Legnicy, Jeleniej Góry, Jawora oraz Wrocławia ścigało się stylem dowolnym oraz klasycznym.
Powiatowa Liga Pływacka "O Uśmiech Dziecka" / fot. UKS Energetyk Zgorzelec
Powiatowa Liga Pływacka "O Uśmiech Dziecka" / fot. UKS Energetyk Zgorzelec

Najpierw nagrodzono najszybszych zawodników pierwszej edycji Powiatowej Ligii Pływackiej. Same zawody przebiegły w duchu sportowej rywalizacji i w wesołych nastrojach. Szybkie i sprawne rozegranie zawodów nie byłoby możliwe bez wolontariuszy, którzy dzielnie pomagają organizatorom.

Najlepszymi w swoich kategoriach byli: Różnicka Aleksandra, Kuźma Natasza, Pierzchalski Mateusz, Trusewicz Nikodem, Fuławka Martyna, Polak Karolina, Remian Borys, Bałdyga Sebastian, Szczotka Iga oraz Kodlew Jakub.

Najwyżej notowanymi zawodnikami ze Zgorzelca okazali się wspomniani już wcześniej Kuźma Natasza i Bałdyga Sebastian oraz Skiba Shantall, Szeszko Krzysztof, Grzechnik Kuba, Skoczylas Natalia, Leśniewska Milena, Chorbotowicz Tomasz, Śliwka Justyna i Leśniewski Dominik.

Kolejna edycja, a zarazem finał Ligi odbędzie się 25 maja. Na trzech najlepszych zawodników i zawodniczki w klasyfikacji generalnej czekają medale, dyplomy i nagrody rzeczowe a dla najlepszego zawodnika i zawodniczki w kategorii open, puchar. Do ostatnich startów nikt nie może być pewny swojego miejsca ponieważ różnice punktowe są niewielkie. Spodziewamy się zaciętej rywalizacji. Gorąco zapraszamy do kibicowania pływakom na pływalni CSR.

Galeria z Powiatowej Ligi Pływackiej

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Bieg Twardziela 2018 - zdjęcie nr 148

Bogatyński Bieg Twardziela 2019 odwołany

Sport
środa, 10 kwietnia 2019, 12:45
Miłośnicy biegów z przeszkodami muszą wykreślić z kalendarza tegoroczny Bieg Twardziela, który miał odbyć się 1 maja 2019 r. w Bogatyni. Zmagania zostały odwołane.

Zobacz również

Od lewej: Dariusz Kołodziejczyk, Małgorzata Niedźwiecka i Łukasz Mesjasz / fot. Gmina Zgorzelec
Sport
czwartek, 28 marca 2019, 12:31

Wybrano powiatowe władze LZS

Przez kolejne cztery lata Franciszek Haber będzie kierował Powiatowym Zrzeszeniem...