NaStyku.pl

Młodzi pływacy rywalizowali o najlepsze wyniki w Powiatowej Lidze Pływackiej w Zgorzelcu

W sobotę (9 marca) na pływalni CSR przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu zorganizowano siedemnastą edycję Powiatowej Ligii Pływackiej "O Uśmiech Dziecka". W zawodach wystartowało 180 sportowców z 9 klubów.
XVII Powiatowa Liga Pływacka "O Uśmiech Dziecka" / fot. UKS Energetyk
XVII Powiatowa Liga Pływacka "O Uśmiech Dziecka" / fot. UKS Energetyk

O zwycięstwo rywalizowali pływacy z: "Patomswim" Bogatynia, "Harpun" Osiecznica, "Szkółki Pływackiej Butterfly", "Oxpress" Bolesławiec, "Champion Swimming" Legnica, "Just Swim" Jelenia Góra, "Na Fali" Jawor oraz jedna zawodniczka z Wrocławia.

W pierwszej edycji najmłodsi sportowcy mieli do pokonania dystans 25 st. dowolnym i grzbietowym. Dzieci z roczników 2009-2006 startowały na dystansach o połowę dłuższych, a najstarsi zawodnicy z roczników 2005-2003 musieli przepłynąć 100 m st. dowolnym i 50 m st. grzbietowym.

Ustanowiono wiele rekordów życiowych, a rywalizacja stała na najwyższym poziomie. Dla najmłodszych (rocznik 2010 i niżej) w większości były to pierwsze zawody w karierze sportowej. Całość minęła w duchu sportowej rywalizacji, a po zakończeniu wszyscy świetnie bawili się na ślizgawce.

Najlepszymi w swoich kategoriach wiekowych, w tej edycji okazali się: Różnicka Aleksandra, Tesarowicz Franciszek, Frankiewicz Nina, Okrzeja Michał, Fuławka Martyna, Wojtowicz Alan, Listkiewicz Anna, Bałdyga Sebastian, Wasyliszyn Julia oraz Bijak Marcel.

Najlepsi zawodnicy I edycji Ligi 2019 ze Zgorzelca to: Skiba Szantal, Szeszko Krzysztof, Natasza Kuźma, Grzechnik Jakub, Wójcicka Weronika, Szeszko Dariusz, Leśniewska Milena, wspomniany już wcześniej Sebastian Bałdyga, Niousha Homafar oraz Dominik Leśniewski.

Kolejna edycja naszych zawodów już 30 marca, na którą gorąco zapraszamy.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również