NaStyku.pl

Piotr Kosewicz wicemistrzem świata w rzucie dyskiem!

- Być wicemistrzem świata to jest rewelacja. Blisko było do tego złota. Bałem się tego klimatu i to się sprawdziło. Nie mogłem tutaj oddychać, dlatego te rzuty nie były tak idealne jak na treningach - ocenił swój start Piotr Kosewicz.
Piotr Kosewicz / fot. Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski
Piotr Kosewicz / fot. Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski

Ta wiadomość z pewnością ucieszyła niejednego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Pochodzący z Zawidowa Piotr Kosewicz wywalczył srebrny medal w rzucie dyskiem na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata 2019 w Dubaju.

Kosewicz w trzeciej próbie rzucił najdalej – na odległość 20.58 m. Brąz przypadł Robertowi Jachimowiczowi, który posłał dysk na odległość 19,91 m – ustanawiając tym samym swój najlepszy wynik w tym sezonie. Wygrał Aigars Apinis. Łotysz zakończył konkurs z wynikiem 21,05 m.

W pchnięciu kulą srebro zdobył Lech Stoltman, który wynikiem 12.22 m pobił swój życiowy rekord.

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata potrwają do 15 listopada. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyjechało ponad 1400 zawodników ze 120 krajów świata, w tym 42 reprezentantów Polski.

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Medalowe starty zgorzeleckich taekwondzistów - zdjęcie nr 24

Medalowe starty zgorzeleckich taekwondzistów

Sport
wtorek, 12 listopada 2019, 09:10
Ostatnie występy zawodników UKS Warrior należą do udanych. W Środzie Wielkopolskiej sportowcy z przygranicznego miasta sześciokrotnie stawali na podium, natomiast w Pradze młodzicy wywalczyli dwa brązowe krążki.
fot. Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start"

Piotr Kosewicz na Mistrzostwach Świata w Dubaju!

Sport
wtorek, 05 listopada 2019, 10:51
Piotr Kosewicz - mistrz Polski i mistrz Europy w rzucie dyskiem, jest już w Dubaju, gdzie odbędą Paralekkoatletyczne Mistrzostwach Świata. Czy i tym razem uda mu się zdobyć złoto?

Zobacz również

Decathlon w Zgorzelcu / fot. facebook
Sport
środa, 30 października 2019, 10:02

Decathlon Zgorzelec w grudniu!

Wiemy już, kiedy nastąpi długo oczekiwane przez mieszkańców otwarcie Decathlonu...