Oliwier Przybylski Mistrzem Polski juniorów młodszych

We Włocławku zakończyły się trzydniowe zmagania juniorów młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 53. Mistrzostwa Polski juniorów młodszych okazały się szczęśliwe dla naszych wieloboistów.
Oliwier Przybylski Mistrzem Polski juniorów młodszych / fot. UM Zgorzelec

Oliwier Przybylski zdobył złoty medal w dziesięcioboju, siódme miejsce zajął Patryk Liniewicz, obydwaj zawodnicy ustanowili rekordy życiowe w tej konkurencji. Antonina Czerniak w siedmioboju kobiet szesnasta. Do wąskiego finału rzutu oszczepem zakwalifikowała się Wiktoria Lip, która ostatecznie została sklasyfikowana na siódmym miejscu. W rzucie młotem w debiucie na mistrzowskiej imprezie startował Karol Rozmysłowicz awansując do szerokiego finału zajmując dziesiątą lokatę. Mieliśmy również swojego przedstawiciela w biegach średnich. Mikołaj Jagucak w biegu na 1500m był czternasty. Mateusz Kamiński startował w konkurencji skoku o tyczce zajmując dziesiąte miejsce.

Lekkoatleci ze Zgorzelca powiększyli swoją zdobycz punktową we współzawodnictwie dzieci i młodzieży o 31 punktów, zajęli 28. miejsce wśród 218 sklasyfikowanych klubów.