NaStyku.pl

Oliwier Przybylski Mistrzem Polski juniorów młodszych

We Włocławku zakończyły się trzydniowe zmagania juniorów młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 53. Mistrzostwa Polski juniorów młodszych okazały się szczęśliwe dla naszych wieloboistów.
Oliwier Przybylski Mistrzem Polski juniorów młodszych / fot. UM Zgorzelec
Oliwier Przybylski Mistrzem Polski juniorów młodszych / fot. UM Zgorzelec

Oliwier Przybylski zdobył złoty medal w dziesięcioboju, siódme miejsce zajął Patryk Liniewicz, obydwaj zawodnicy ustanowili rekordy życiowe w tej konkurencji. Antonina Czerniak w siedmioboju kobiet szesnasta. Do wąskiego finału rzutu oszczepem zakwalifikowała się Wiktoria Lip, która ostatecznie została sklasyfikowana na siódmym miejscu. W rzucie młotem w debiucie na mistrzowskiej imprezie startował Karol Rozmysłowicz awansując do szerokiego finału zajmując dziesiątą lokatę. Mieliśmy również swojego przedstawiciela w biegach średnich. Mikołaj Jagucak w biegu na 1500m był czternasty. Mateusz Kamiński startował w konkurencji skoku o tyczce zajmując dziesiąte miejsce.

Lekkoatleci ze Zgorzelca powiększyli swoją zdobycz punktową we współzawodnictwie dzieci i młodzieży o 31 punktów, zajęli 28. miejsce wśród 218 sklasyfikowanych klubów.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wybitni sportowcy nagrodzeni!

Wybitni sportowcy nagrodzeni!

Sport
piątek, 24 września 2021, 10:23
21 września br. w Miejskim Klubie Seniora, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Burmistrza Miasta Zgorzelec za rok 2020.

Zobacz również

Piotr Kosewicz / fot. Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski
Sport
poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 10:37

Złoty Piotr Kosewicz!

Pochodzący z Zawidowa Piotr Kosewicz zdobył olimpijskie złoto!...