NaStyku.pl

Brązowy medalista Mistrzostw Polski nagrodzony przez burmistrza i radnych

Miłym akcentem rozpoczęła się wrześniowa sesja Rady Miejskiej w Zawidowie.
Robert Wochna i Jakub Węgrzyn / fot. Urząd Miejski w Zawidowie
Robert Wochna i Jakub Węgrzyn / fot. Urząd Miejski w Zawidowie

Nagrodzono bowiem sportowe osiągnięcia Jakuba Węgrzyna, mieszkańca Zawidowa, który w trakcie tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych wywalczył brązowy medal w dziesięcioboju, bardzo trudnej technicznie konkurencji.

17-letni Jakub Węgrzyn z Zawidowa, podopieczny trenera Roberta Wochny, może poszczycić się kolejnym sportowym trofeum, brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w lipcu na stadionie lekkoatletycznym w Poznaniu. Jego koronna dyscyplina to dziesięciobój, niezwykle trudna i wymagająca konkurencja. Przez dwa dni zawidowianin biegał sprintem, skakał w dal i wzwyż, pchał kulą, biegł na 400 m oraz przez płotki, rzucał dyskiem, skakał o tyczce, rzucał oszczepem, by cały wielobój kończyć biegiem na 1500 m. Na dziesięć konkurencji siedmiokrotnie bił własne rekordy życiowe!

Wyniki sportowe Jakuba spotkały się z uznaniem burmistrza i radnych miejskich. W trakcie uroczystej sesji gratulowano lekkoatlecie zaszczytnego miejsca na podium, optymalnej kondycji i wielkiej woli walki. Gratulacjom towarzyszyły także odpowiednie gratyfikacje. Słowa podziękowania skierowano również do Roberta Wochny, osobistego trenera Jakuba, który od początku czuwa nad jego rozwojem sportowym, jest także dużym wsparciem na wszystkich zawodach lekkoatletycznych.

Wyniki Jakuba to efekt ciężkiej pracy, olbrzymiej determinacji i wielu wyrzeczeń. To również duże wsparcie rodziny – akcentował szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nasz ambitny lekkoatleta zdobył tytuł wicemistrza Polski na XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chorzowie Śląskim.

Przyłączamy się do gratulacji i życzymy nieustającej eksplozji formy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również