NaStyku.pl

Podwójne uderzenie. Gala Boksu Zawodowego w Zgorzelcu

Zgorzelec będzie gospodarzem Gali Boksu Zawodowego "Podwójne uderzenie". W ringu zobaczymy walki m.in. braci Wierzbickich, Krystiana Huczki, Damiana Wrzesińskiego czy Eliasza Jankowskiego. Widowisko zaplanowano na 24 lutego. Bilety są już w sprzedaży.
24 lutego w Zgorzelcu odbędzie się Gala Boksu Zawodowego "Podwójne uderzenie". | materiały prasowe Tymex Boxing Promotion
24 lutego w Zgorzelcu odbędzie się Gala Boksu Zawodowego "Podwójne uderzenie". | materiały prasowe Tymex Boxing Promotion

24 lutego (sobota) 2018 r. mieszkańcy Zgorzelca będą świadkami wydarzenia sportowego, jakiego w naszym mieście dawno nie było. W PGE Turów Arena odbędzie się Gala Boksu Zawodowego "Podwójne uderzenie".

Głównym bohaterem wieczoru będzie pochodzący z Zawidowa 27-letni Łukasz Wierzbicki (14-0, 6KO). Aktualny Mistrz Polski wagi półśredniej spotka się z doświadczonym i groźnym 39-letnim Andersonem Claytonem (41-11-2, 35 KO). Mocno bijący Brazylijczyk jest byłym mistrzem świata federacji WBF. Ich pojedynek zakontraktowano na 10 rund. Dzisiaj Wierzbicki wylatuje na Florydę, gdzie przez pięć tygodni pod okiem Gusa Currena (trenera Tomasza Adamka) będzie przygotowywał się do walki.

Podczas gali zadebiutuje brat Łukasza Wierzbickiego, Wojciech. Do tej pory znany z występów w formule K-1. Jego rywalem będzie Tomasz Gromadzki (5-1-1, 1 KO), który w połowie listopada zanotował pierwszą porażkę przegrywając w Częstochowie rewanżowe starcie z Mateuszem Rzadkoszem (TKO 5). W akcji zobaczymy również innego pochodzącego ze Zgorzelca pięściarza – Krystiana Huczkę (3-1).

O tytuł Mistrza Polski wagi lekkiej powalczą Damian Wrzesiński (12-1-1, 5 KO) oraz Marek Laskowski (9-8-2, 1 KO). Swoich sił w boskie spróbują także pochodzący z Legnicy: kickboxer Eliasz Jankowski oraz młody i utalentowany 18-letni Oskar Kapczyński. W swoim zawodowym debiucie Kapczyński spotka się z przeciętnym boksersko, ale silnym fizycznie i zawsze ambitnym Grzegorzem Sikorskim (2-14). Pojedynek odbędzie się na dystansie czterech rund.

Galę organizuje Mariusz Grabowski z grupy Tymex Boxing Propotion przy współpracy z legendarnym polskim trenerem Andrzejem Gmitrukiem. Koordynatorem widowiska jest Krzysztof Szyrma. Całe widowisko będzie transmitowane na żywo przez Polsat Sport. Bilety są już do nabycia na stronie www.ebilet.pl.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

PGE Turów vs TBV Start Lublin

Zwycięski horror

Sport
poniedziałek, 15 stycznia 2018, 14:11
Turów w pierwszej kolejce rundy rewanżowej PLK, 14 stycznia gościł u siebie TBV Start Lublin. Wygraliśmy po bitwie pełnej zwrotów akcji i rzeczy, które nie miały prawa się wydarzyć! Po trzech dogrywkach na tablicy świetlnej dumnie zapłonął wynik 123-111!
13 stycznia w CSR przy ul. Maratońskiej odbędzie się Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej | materiały prasowe KM Team

Męskie granie, czyli mecz siatkówki w szczytnym celu

Sport
środa, 10 stycznia 2018, 11:11
W najbliższą sobotę, 13 stycznia w hali CSR przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu odbędzie się Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej "Męskie granie" dla Bartka Wiciaka. Zapraszamy do dopingowania!

Zobacz również

Legia - PGE Turów
Sport
poniedziałek, 08 stycznia 2018, 13:09

Jedziemy na Puchar Polski

W niedzielę 7 stycznia, Turów zagrał w Warszawie z miejscową...
Trzeci etap rajdu | materiały prasowe R-Six Team 6601
Sport
piątek, 05 stycznia 2018, 16:04

Trzeci etap Africa Eco Race

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z trzeciego etapu rajdu Africa...