NaStyku.pl

Podwójne uderzenie. Gala Boksu Zawodowego w Zgorzelcu

Zgorzelec będzie gospodarzem Gali Boksu Zawodowego "Podwójne uderzenie". W ringu zobaczymy walki m.in. braci Wierzbickich, Krystiana Huczki, Damiana Wrzesińskiego czy Eliasza Jankowskiego. Widowisko zaplanowano na 24 lutego. Bilety są już w sprzedaży.
24 lutego w Zgorzelcu odbędzie się Gala Boksu Zawodowego "Podwójne uderzenie". | materiały prasowe Tymex Boxing Promotion
24 lutego w Zgorzelcu odbędzie się Gala Boksu Zawodowego "Podwójne uderzenie". | materiały prasowe Tymex Boxing Promotion

24 lutego (sobota) 2018 r. mieszkańcy Zgorzelca będą świadkami wydarzenia sportowego, jakiego w naszym mieście dawno nie było. W PGE Turów Arena odbędzie się Gala Boksu Zawodowego "Podwójne uderzenie".

Głównym bohaterem wieczoru będzie pochodzący z Zawidowa 27-letni Łukasz Wierzbicki (14-0, 6KO). Aktualny Mistrz Polski wagi półśredniej spotka się z doświadczonym i groźnym 39-letnim Andersonem Claytonem (41-11-2, 35 KO). Mocno bijący Brazylijczyk jest byłym mistrzem świata federacji WBF. Ich pojedynek zakontraktowano na 10 rund. Dzisiaj Wierzbicki wylatuje na Florydę, gdzie przez pięć tygodni pod okiem Gusa Currena (trenera Tomasza Adamka) będzie przygotowywał się do walki.

Podczas gali zadebiutuje brat Łukasza Wierzbickiego, Wojciech. Do tej pory znany z występów w formule K-1. Jego rywalem będzie Tomasz Gromadzki (5-1-1, 1 KO), który w połowie listopada zanotował pierwszą porażkę przegrywając w Częstochowie rewanżowe starcie z Mateuszem Rzadkoszem (TKO 5). W akcji zobaczymy również innego pochodzącego ze Zgorzelca pięściarza – Krystiana Huczkę (3-1).

O tytuł Mistrza Polski wagi lekkiej powalczą Damian Wrzesiński (12-1-1, 5 KO) oraz Marek Laskowski (9-8-2, 1 KO). Swoich sił w boskie spróbują także pochodzący z Legnicy: kickboxer Eliasz Jankowski oraz młody i utalentowany 18-letni Oskar Kapczyński. W swoim zawodowym debiucie Kapczyński spotka się z przeciętnym boksersko, ale silnym fizycznie i zawsze ambitnym Grzegorzem Sikorskim (2-14). Pojedynek odbędzie się na dystansie czterech rund.

Galę organizuje Mariusz Grabowski z grupy Tymex Boxing Propotion przy współpracy z legendarnym polskim trenerem Andrzejem Gmitrukiem. Koordynatorem widowiska jest Krzysztof Szyrma. Całe widowisko będzie transmitowane na żywo przez Polsat Sport. Bilety są już do nabycia na stronie www.ebilet.pl.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Klub Sportowy Bazalt Sulików zaprasza 22.04 o godz. 10:00 do GOK w Sulikowie na VI Turniej Brydża Sportowego Par "SKALNIK".

VI Turniej Brydża Sportowego Par "Skalnik"

Sport
środa, 18 kwietnia 2018, 11:00
Trwają zapisy na VI Turniej Brydża Sportowego Par "Skalnik" o Puchar Wójta Gminy Sulików. Odbędzie się on w niedzielę, 22 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie. Początek rozgrywek planowany jest na godzinę 10.00.
Michael Claxton, fot. Jack Frytka

Play-off w Zgorzelcu. Analiza

Sport
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 14:12
Do końca sezonu zasadniczego EBL została Turom ze Zgorzelca jedna kolejka. Świetną grą w ostatnich trzech meczach nasi chłopcy dali sobie szansę na udział w dalszej fazie rozgrywek. Sytuacja w tabeli jest jednak dość skomplikowana...

Zobacz również

fot.: PGE Turów Zgorzelec
Sport
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 08:36

Skaut NBA dumny z syna

Randy Ayers, skaut Brooklyn Nets, a prywatnie ojciec Camerona Ayersa,...