NaStyku.pl

Złoto i srebro w Pucharze Polski

Zawodnicy UKS Warrior po raz kolejny potwierdzili świetną formę. W kategorii kadeta pierwsze miejsce zajął Marcel Iwański, a w juniorach Miłosz Fedorec był drugi.
fot. UKS Warrior Zgorzelec
fot. UKS Warrior Zgorzelec

Udane zawody odnotował Marcel, który wygrał wszystkie walki i zdobył złoty medal. Miłosz w eliminacjach pokonał pewnie dwóch rywali. Pojedynek finałowy był bardzo zacięty i emocjonujący, niestety nasz junior przegrał na punkty i uplasował się na drugim miejscu. W Pucharze Polski debiutowały Zuzanna Zwierzyńska oraz Ewa Pietruszka. Zuzia pokonała dwie zawodniczki, a ćwierćfinale przegrała z przyszłą mistrzynią kategorii -41 kg. Ewa wygrała jedną walkę. W kolejnym starciu nieznacznie uległa kadetce z Warszawy.

W turnieju rankingowym Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego zorganizowanym w Poznaniu wystartowało ponad 800 sportowców. Dla kadetów była to pierwsza eliminacja do Mistrzostw Polski, które w maju odbędą się w Zgorzelcu.

Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników. W klubie mamy  utalentowaną i pracowitą młodzież, która ciężko trenuje, czego efekty widać w czasie zawodów. Dziewczęta Ewa i Zuzanna były najmłodsze w kategorii kadeta i każda wygrana cieszy podwójnie. Rewelacyjnie zaprezentowali się Miłosz i Marcel, jest to dobry prognostyk przed kolejnymi turniejami. Następny start w Pucharze Polski już w kwietniu, tym razem zawody odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim – podsumował trener Wojciech Pawłowski.

Udział zawodników UKS Warrior w turnieju był możliwy dzięki środkom z budżetu Miasta Zgorzelec 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również