Złoto i srebro w Pucharze Polski

Zawodnicy UKS Warrior po raz kolejny potwierdzili świetną formę. W kategorii kadeta pierwsze miejsce zajął Marcel Iwański, a w juniorach Miłosz Fedorec był drugi.

Udane zawody odnotował Marcel, który wygrał wszystkie walki i zdobył złoty medal. Miłosz w eliminacjach pokonał pewnie dwóch rywali. Pojedynek finałowy był bardzo zacięty i emocjonujący, niestety nasz junior przegrał na punkty i uplasował się na drugim miejscu. W Pucharze Polski debiutowały Zuzanna Zwierzyńska oraz Ewa Pietruszka. Zuzia pokonała dwie zawodniczki, a ćwierćfinale przegrała z przyszłą mistrzynią kategorii -41 kg. Ewa wygrała jedną walkę. W kolejnym starciu nieznacznie uległa kadetce z Warszawy.

W turnieju rankingowym Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego zorganizowanym w Poznaniu wystartowało ponad 800 sportowców. Dla kadetów była to pierwsza eliminacja do Mistrzostw Polski, które w maju odbędą się w Zgorzelcu.

Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników. W klubie mamy  utalentowaną i pracowitą młodzież, która ciężko trenuje, czego efekty widać w czasie zawodów. Dziewczęta Ewa i Zuzanna były najmłodsze w kategorii kadeta i każda wygrana cieszy podwójnie. Rewelacyjnie zaprezentowali się Miłosz i Marcel, jest to dobry prognostyk przed kolejnymi turniejami. Następny start w Pucharze Polski już w kwietniu, tym razem zawody odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim – podsumował trener Wojciech Pawłowski.

Udział zawodników UKS Warrior w turnieju był możliwy dzięki środkom z budżetu Miasta Zgorzelec