NaStyku.pl

Zgorzelecka Osa najlepszym młodzieżowym klubem na Dolnym Śląsku

Instytut Sportu ogłosił wyniki współzawodnictwa za rok 2021 w sporcie młodzieżowym, które obejmuje rywalizację w czterech kategoriach wiekowych (młodzieżowiec, junior, junior młodszy i młodzik).
Zgorzelecka Osa najlepszym młodzieżowym klubem na Dolnym Śląsku
Zgorzelecka Osa najlepszym młodzieżowym klubem na Dolnym Śląsku

Zgorzelecka „Osa”, z dorobkiem 179pkt okazała się najlepszym młodzieżowym klubem na Dolnym Śląsku w lekkiej atletyce (21 miejsce w kraju na 378 sklasyfikowanych klubów).

Wśród wszystkich klubów młodzieżowych powiatu zgorzeleckiego w współzawodnictwie lekkoatleci ze Zgorzelca zdobyli połowę wszystkich punktów.

W podsumowaniu rywalizacji za lata 2020-2021 ogłoszonym przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, „Osa” zajęła trzecią pozycję za AZS AWF Wrocław i MKS „Bolesłavia”. Bolesławiecki klub w tegorocznej rywalizacji wywalczył drugą pozycję (167pkt). Trwająca od lat, sportowa „święta wojna”, zakończyła się „podziałem łupów”! Międzyszkolny Klub Sportowy „Osa” powstał w 1960 roku, MKS „Bolesłavia”- pięć lat później i w tym roku po raz pierwszy ta sportowa rywalizacja doprowadziła zaprzyjaźnione kluby na szczyt dolnośląskiej klasyfikacji.

Sukces „Osy” to w ogromnym stopniu zasługa, trwającej już od 1979 roku, znakomitej współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym. Reprezentanci klubu, to talenty wyłapywane przez nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach całego powiatu.

Finansowanie klubu przez Gminę Miejską, Powiat Zgorzelecki, Gminę Wiejską oraz udział w ministerialnym programie „Klub” znacząco wpłynęły na sukces naszych sportowców pozwalając na udział w zawodach na terenie całego kraju, za co serdecznie dziękuje zarząd, zawodnicy i trenerzy.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

To nie był łatwy mecz, ale derby Dolnego Śląska w pierwszej lidze dla Turowa!

Odwet za wrześniowe lanie

Sport
poniedziałek, 10 stycznia 2022, 16:17
To był inny Turów, to był inny mecz! Czarno-zieloni wzięli srogi rewanż za kompromitującą porażkę z drugą drużyną Śląska Wrocław z pierwszego meczu sezonu, gdy rekordowo przegrali 54:142. Tym razem pokonali wrocławian 84:70 i to było zajefajne widowisko!

Zobacz również