NaStyku.pl

Zgorzelec: Niektóre boiska sportowe zostaną zamknięte do odwołania

IV etap „odmrażania” sportu znosi ograniczenia dotyczące możliwości korzystania z obiektów sportowych, ale tylko wówczas, gdy zachowane zostaną określone w rozporządzeniu warunki i limity.
Niektóre boiska sportowe w Zgorzelcu będą zamknięte / fot. UM Zgorzelec
Niektóre boiska sportowe w Zgorzelcu będą zamknięte / fot. UM Zgorzelec

Nie wszystkie możemy spełnić, dlatego niektóre boiska pozostaną zamknięte.

W świetle rozporządzenia firmy, osoby lub instytucje udostępniające obiekty sportowe muszą m.in. weryfikować, czy z obiektu korzysta odpowiednia ilość osób i czy użytkownicy przestrzegają wymogów sanitarnych. Aby spełnić ten warunek miasto musiałoby zatrudnić dodatkowych pracowników, którzy na otwartych obiektach miejskich pilnowaliby przez cały tydzień przestrzegania zaleceń i wytycznych zawartych w rozporządzeniu, tj. nie przekraczania limitu 150 osób korzystających z obiektu, zachowania 15-minutowych odstępów między grupami użytkowników oraz dezynfekowania urządzeń i sprzętu sportowego po każdej grupie korzystających. To koszty, na które obecnie nie możemy sobie pozwolić, dlatego otwarte boiska, które przed epidemią były dostępne dla wszystkich, muszą pozostać zamknięte. Dotyczy to m.in. popularnych boisk przy ul. Parkowej i boiska w parku im. Paderewskiego, boisk przyszkolnych, w tym „orlika” przy ul. Kościuszki, który będzie zamykany po godzinach pracy animatora i w weekendy oraz wielofunkcyjnych boisk podwórkowych przy ul. Bohaterów Getta i między ulicami Armii Krajowej i Bohaterów II AWP.

Wiedząc jak chętnie mieszkańcy Zgorzelca korzystają z tych obiektów, ale także z myślą o zbliżających się wakacjach i potrzebach dzieci, które spędziły trzy miesiące w domach i są spragnione ruchu, skierowaliśmy do Ministerstwa Sportu i Turystyki pytanie o boiska, które do czasu ogłoszenia epidemii działały jako otwarte i dostępne dla każdego mieszkańca obiekty bezobsługowe. Rozporządzenie ich nie wymienia, koncentrując się na obiektach z obsługą, co rodzi wątpliwości, czy boiska bezobsługowe można otworzyć, czy nie. Niestety pismo z ministerstwa sportu i turystyki, które otrzymaliśmy w odpowiedzi na nasze pytania, nie pozostawia wątpliwości, że obiektów na których nie ma obsługi otworzyć nie możemy, bo przepisy nie przewidują żadnych odstępstw od wymogu nadzoru.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Trening, zabawa, morze – obóz UKS Warrior - zdjęcie nr 8

Trening, zabawa, morze – obóz UKS Warrior

Sport
czwartek, 29 lipca 2021, 13:37
Wakacje to dla większości młodzieży czas odpoczynku, ale nie dla prawdziwych sportowców. Zawodnicy UKS Warrior Zgorzelec intensywnie trenowali oraz aktywnie odpoczywali na zgrupowaniu kondycyjnym.
MKS „Osa” Zgorzelec piątą drużyną wśród juniorów w Polsce / fot. MKS Osa Zgorzelec

MKS „Osa” Zgorzelec piątą drużyną wśród juniorów w Polsce

Sport
poniedziałek, 12 lipca 2021, 10:49
Bardzo udany start zanotowali juniorzy podczas Mistrzostw Polski U20 w Lublinie. W punktacji drużynowej klubów nasi 18 i 19 letni zawodnicy zajęli piąte miejsce, wśród 174 startujących klubów, zdobywając aż 99 punktów we współzawodnictwie.

Zobacz również