NaStyku.pl

Zgorzelec Games Week: pierwszy raz w Zgorzelcu e-sportowe emocje!

W dniach 20-21 października pierwszy raz w Zgorzelcu odbędzie się wielkie e-sportowe wydarzenie - Zgorzelec Games Week!
Zgorzelec Games Week
Zgorzelec Games Week

Na PGE Turów Arena rozegrana zostanie rywalizacja w najbardziej popularnych grach turniejowych: League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Hearthstone, Fifa 19. W tych dniach zgorzelecka hala stanie się oazą dla wszystkich, którzy pokochali e-sport lub dopiero zaczynają z nim przygodę. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę organizatorzy dodatkowo przewidują szereg atrakcji, a wśród nich m.in. spotkania z gwiazdami e-sportu, strefy rekreacji, foodtrucki czy wspólne śledzenie rozgrywek.

Wysokie pule nagród i udział polskich drużyn w zawodach e-sportowych to główny magnes, który przyciąga widzów do oglądania transmisji z największych turniejów gier. Także Zgorzelec Games Week miał swój początek jako zwykły turniej szkolny zorganizowany przez uczniów zgorzeleckiego liceum, a obecnie staje się ogólnopolskim turniejem z dużą pulą nagród i profesjonalnym zespołem. Podczas Zgorzelec Games Week oprócz licznych nagród rzeczowych pula nagród wyniesie 20.000 złotych! Zwycięzcy głównych turniejów Counter Strike: Global Offensive i League of Legends zgarną po 7 500 zł natomiast zawodnicy na drugim stopniu podium zainkasują kwotę 2 500zł, a reszta graczy zostanie obdarowana nagrodami rzeczowymi.

Wśród zaproszonych drużyn do zamkniętych rozgrywek Counter Strike: Global Offensive znalazły się m.in. Atlantic.gg, Valkiria Esports, Proton, ONCA Gaming, a wśród zaproszonych drużyn do zamkniętych rozgrywek League of Legends znalazły się m.in. Valkiria Esports, Team DPD, Team jest pąpa, Wisła Płock esport. Pozostałe drużyny dostały się do turniejów z wcześniejszych kwalifikacji.

W sobotę od godz. 10.00 każdy będzie mógł spróbować swoich sił w turniejowych rozgrywkach otwartych Fifa 19, natomiast w niedzielę od godz. 10.00 w turniejowych rozgrywkach otwartych Hearthstone. Liczba uczestników w turniejach otwartych nieograniczona. Atrakcjami dla odwiedzających będą nie tylko rozgrywane turnieje otwarte i śledzenie turniejów zamkniętych, ale także stoiska wystawców, gdzie będzie można spróbować swoich sił w strefach free2play i strefach rekreacji dla rodzin.

Ambasadorem całego eventu jest support drużyny Vitality – Jakub "Jactroll" Skurzyński, który jako jeden z 4 polskich graczy występuje w prestiżowych rozgrywkach European LCS.

Zgorzelec Games Week w swoim założeniu ma wyjść naprzeciw oczekiwaniom wielu młodych ludzi, którzy chcieliby zmierzyć się w profesjonalnie przeprowadzonych zawodach, na wysokiej jakości sprzęcie komputerowym. Turniej organizowany jest z myślą o ludziach, którzy chcą podjąć rywalizację, spotkać się i porozmawiać z innymi o swojej pasji, poznać gości specjalnych, którzy osiągnęli ogólnopolską i międzynarodową karierę w tej dyscyplinie oraz poznać najnowsze trendy w sprzęcie komputerowym przeznaczonym do gier. Miasto Zgorzelec, które jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia, zaprasza do skorzystania z przygotowanych atrakcji oraz śledzenia rozgrywek na hali – dla wszystkich wstęp wolny!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Citronex UKS Basket Zgorzelec

Citronex UKS Basket walczy o awans

Sport
środa, 23 stycznia 2019, 12:27
Z pewnym niepokojem czekaliśmy na wynik meczu II ligi koszykarek, które 20 stycznia grały w Bydgoszczy. Tydzień wcześniej we własnej hali szczęśliwie wygraliśmy z Supravisem Bydgoszcz różnicą 5 punktów.

Zobacz również

MKS OSA podsumowała zakończony sezon
Sport
poniedziałek, 10 grudnia 2018, 16:07

„Osa” podsumowała sezon

Wiecie, dlaczego „Osa”? Bo jej zawodniczki i zawodnicy mieli „żądlić”...
Wejścia na mecze spółki Turów znów są odpłatne
Sport
czwartek, 06 grudnia 2018, 14:40

Turów za dychę

Spółka akcyjna Turów Fundacji Wspierania Inicjatyw Lokalnych z Ręczyna zaprasza...