NaStyku.pl

Zawodnicy UKS ENERGETYK Zgorzelec na rocznikowych Mistrzostwach Polski Juniorów

Od 18 do 20 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14 lat), gdzie bardzo dobry występ zaliczył Sebastian Bałdyga.
Zawodnicy UKS ENERGETYK Zgorzelec na rocznikowych Mistrzostwach Polski Juniorów
Zawodnicy UKS ENERGETYK Zgorzelec na rocznikowych Mistrzostwach Polski Juniorów

Tak jak było zakładane forma przyszła w odpowiednim czasie. We wszystkich swoich starach poprawił rekordy życiowe, a największy progres uzyskał w wyścigu na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym, gdzie poprzedni wynik poprawił o 3,5 sekundy. Uzyskane czasy dały odpowiednio miejsca: 28 na 50 m st. dowolnym (26,16), 27 na 50 m st. motylkowym (27,96) i 26 na 100 m st. grzbietowym (1:04,10).

Przed Sebastianem jeszcze wiele startów, a dziś najbardziej cieszy progres, jaki poczynił w okresie ostatnich miesięcy przygotowań. To pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość.

W dniach 11 – 13 grudnia w Gliwicach również odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, ale 16-letnich. UKS ENERGETYK Zgorzelec na tych zawodach reprezentował Jakub Borowiecki. Z 5 startów 3 nowe rekordy życiowe i dwa finały, to jest bardzo dobre osiągnięcie. Finał B w wyścigu 50 m st. motylkowym (25,52) i 10 miejsce w Polsce oraz finał A i 8 miejsce w wyścigu na 100 m st. zmiennym (58,60).

Gratulujemy zawodnikom UKS ENERGETYK Zgorzelec i życzymy kolejnych sportowych sukcesów w nadchodzącym 2021 roku.

Zawodnicy UKS ENERGETYK Zgorzelec na rocznikowych Mistrzostwach Polski Juniorów

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

We własnej hali, w tej części rozgrywek, Turów jest jak dotąd niepokonany

Boiskowe déjà vu

Sport
niedziela, 21 lutego 2021, 22:36
Wygraliśmy. Teraz podamy tylko wynik i dalej nie musicie czytać. Dalej było to samo, co na ostatnim i jeszcze poprzednim meczu. PGE Turów Zgorzelec - SMS Karpacz 95:89.
Piłkarskie emocje w Zgorzelcu!

Piłkarskie emocje w Zgorzelcu!

Sport
piątek, 12 lutego 2021, 12:29
W najbliższy weekend (13-14 lutego) odbędzie się sportowe wydarzenie bez precedensu. Do Zgorzelca przyjadą 32 drużyny piłkarskie z topowych akademii z Polski i Czech.

Zobacz również

Maciek Rejman jeszcze nie zamierza odwieszać butów na kołku. Wciąż jest jednym z filarów drużyny
Sport
poniedziałek, 08 lutego 2021, 09:10

Znowu nerwy, ale wygrana

W ostatnim meczu 82:74. Ale mistrzami w tym sezonie nie...
W sobotę, już po raz drugi w tym sezonie, Turów Zgorzelec ograł Zieloną Górę
Sport
środa, 20 stycznia 2021, 09:13

Turów! Można? Można!

- Będzie wyrównany mecz, a w końcówce bęcki - dało...