NaStyku.pl

Zapraszamy na zawody z cyklu Powiatowa Liga Pływacka „O Uśmiech Dziecka 2023”

Już po raz dwudziesty pierwszy popłyniemy po uśmiech dziecka w Powiatowej Lidze Pływackiej, która składa się z trzech cykli zawodów. Pierwsze odbyły się 18 marca, natomiast w najbliższą sobotę 29 kwietnia czeka nas druga odsłona tej rywalizacji.
fot. Organizator
fot. Organizator

Suma punktów z tabeli wielobojowej FINA za wszystkie 6 startów wyłoni ostatecznych zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. W każdej edycji zawodnicy ścigają się stylem dowolnym (kraulem) oraz drugim stylem, innym dla każdej edycji. I tak:

  • 18 marca – grzbiet,
  • 29 kwietnia – klasyczny (żabka),
  • 20 maja – delfin.

Zawody skierowane są do dzieci młodzieży ze szkół z terenu Zgorzelca i okolic. Warto dodać, że w poprzednich edycjach gościli u nas także zawodniczki i zawodnicy z między innymi Lubania, Bogatyni, Osiecznicy, Jeleniej Góry, Bolesławca czy Żagania! Celem zawodów jest propagowanie zdrowego trybu życia oraz promowanie sportu pływackiego. Zapraszamy na trybuny do kibicowania.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również