Wielkie brawa! Zawodnicy MKS OSA Zgorzelec zdobyli aż 33 medale!

Medalowy rekord zawodników MKS Osa Zgorzelec na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów. Łącznie zdobyli aż 33 medale!
MKS OSA Zgorzelec

Bardzo dobry występ na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów zanotowali zawodnicy MKS Osa Zgorzelec. Łącznie zdobyli 33 medale!

Kolejne zawody przy pięknej pogodzie pozwoliły uzyskać wiele wartościowych wyników dających kwalifikację do Mistrzostwa Polski.

Na najwyższym stopniu podium stanęło 12 zawodników i dwie sztafety: Kasjan Miśków w biegu na 400m, Jagucak Mikołaj 1500 m U20, Michał Mirek 1500 m U18, Burkhovych Bohdan 800 m, Rzeżniczak Nina w rzucie oszczepem, Przybylski Oliwier w rzucie dyskiem, Kowalska Joanna w pchnięciu kulą, Aleksandra Szpond w rzucie młotem,Czerniak Antonina w rzucie oszczepem U18, Butra Tobiasz w skoku wzwyż i skoku w dal, Rozmysłowicz Karol w rzucie młotem, sztafeta 4×400 m U18 w składzie Mateusz Kamiński, Sebastian Bałdyga, Michał Mirek i Tobiasz Butra oraz sztafeta 4×100 m juniorów Patryk Liniewicz, Oliwer Przybylski, Kasjan Miśków i Aleksander Uzarek.

Srebrne medale wywalczyło 10 zawodników: Paprocki Szymon w rzucie oszczepem, Kobielski Maciej w pchnięciu kulą, Kowalska Joanna w rzucie młotem, Lip Wiktoria w rzucie oszczepem, Czerniak Antonina w pchnięciu kulą, Grzywacz Jakub w rzucie młotem, Rozmysłowicz Karol w rzucie dyskiem, Sebastian Baldyga w biegu na 400 m ppł, Wiktor Konsur w biegu na 880 m U20, Mateusz Kamiński w skoku o tyczce.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Kokoszyński Aleksander w rzucie oszczepem, Kobielski Maciej w rzucie młotem, Miśków Kasjan w skoku o tyczce, Olwier Przybylski w biegu na 110 m ppł, Lip Wiktoria w rzucie młotem, Rebejko Mateusz w skoku wzwyż, Szeliga Kinga w skoku w dal, Zdanowicz Bianka w skoku wzwyż, Liniewicz Patryk w rzucie dyskiem.
Dodatkowo w ramach Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików rozegrano konkurs rzutu młotem, w którym złoto zdobyła Zuzanna Szpond oraz bieg na 1000m z przeszkodami, trzecie miejsce wywalczył Paweł Kapszewicz.