NaStyku.pl

UKS Energetyk na XXI Mistrzostwach Zagłębia Miedziowego

21 października 2023 odbyły się XXI Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego. W zawodach udział wzięły 23 kluby i ponad 300 zawodników. Z Legnicy nasi zawodnicy wrócili z 4 medalami, dwoma srebrnymi i 2 brązowymi.
fot. UKS Energetyk
fot. UKS Energetyk

UKS ENERGETYK reprezentowali: Natalia Kwaśniewska, Asia Wojdak, Lila Fikowska, Julia Skoczylas, Sara Filipowicz, Natalia Olejarz, Emilia Wiktor oraz Przemek Szalaty.

Julia Skoczylas na dystansie 100 m st. dowolnym (1:15,70) zajęła 3 miejsce, 100 klasycznym (1:39,23) ukończyła na 2 miejscu. 100 m st. grzbietowym (1:27,90) oraz 50 motylkiem (42,32) kończyła na bardzo wysokich miejscach, 4 i 5.

Po jednym krążku dołożyli Sara Filipowicz i Przemek Szalaty. Sara wywalczyła brązowy medal w wyścigu na dystansie 100 m st. zmiennym (1:39,18). Ponadto 6, 7 i 9 miejsce w wyścigach stylem dowolnym, klasycznym oraz grzbietowym na dystansie 50metrów. Przemek zdobył srebro na 50 m klasykiem (54,01) oraz 5 miejsce w stylu dowolnym.

Ogromne brawa za ambitną postawę należą się dla Emilii Wiktor, która w debiucie na tle swoich rówieśniczek uzyskała bardzo dobre wyniki.

Na koniec jak zwykle najwięcej emocji przyniosły wyścigi sztafetowe. 4 x 50 m st. dowolnym UKS ENERGETYK reprezentowały Lila Fikowska, Asia Wojdak, Sara Filipowicz i Julia Skoczylas (2:29,17), które zajęły wysokie 6 miejsce. Ten sam skład chwilę później walczył w sztafecie stylem zmiennym (2:57,84) zajmując 8 miejsce.

Dokładając kilka nowych rekordów życiowych oraz miejsca w pierwszej dziesiątce kategorii wiekowych, pierwsze zawody w sezonie 2023/2024 można uznać za bardzo udane.

Dziękujemy za wsparcie Miastu Zgorzelec, Starostwu Powiatowemu oraz Gminie Zgorzelec dzięki którym ten i inne wyjazdy na zawody mogą się odbywać. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim sympatykom, jak i rodzicom zawodników UKS ENERGETYK.

Galeria zawodów na profilu FB UKS Energetyk.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również