NaStyku.pl

Udany start zawodników UKS Warrior Zgorzelec

Kwiecień był bardzo intensywny dla naszych taekwondzistów. Zgorzeleccy sportowcy wystartowali w trzech turniejach taekwondo olimpijskiego.
fot. UKS Warrior Zgorzelec
fot. UKS Warrior Zgorzelec

Rewelacyjnie w Pucharze Polski zaprezentował się Miłosz Fedorec, który wywalczył drugie miejsce. Miłosz w eliminacjach pokonał juniora z Nadarzyna, a w finale uległ na punkty bardziej doświadczonemu rywalowi.

Kornelia Skora po emocjonującej walce przegrała i tym razem znalazła się poza strefą medalową. W Pucharze Polski zorganizowanym w Ostrowcu Świętokrzyskim uczestniczyło 530 zawodników z 72 klubów.


Natomiast najmłodsi adepci taekwondo wystartowali 15 kwietnia w turnieju charytatywnym „Razem dla Klaudii”, który odbył się w Chojnowie. Najwięcej zabawy i emocji było w czasie walki Soft Stick. W wieloboju sprawnościowym dzieci wykazywały się szybkością, zwinnością oraz siłą. Zawody przebiegał w duchu fair play, a pozyskane środki przekazano na leczenie i rehabilitację Klaudii Nowickiej – zawodniczki AZS AWF Wrocław.


W drugiej edycji Grand Prix Wielkopolski rywalizowało jedenaścioro zawodników UKS Warrior Zgorzelec. Srebrny medal po raz kolejny wywalczył Gabriel Kaczmarczyk, a na trzecim miejscu podium uplasowali się: Kornelia Sikora, Filip Wiśniewski oraz Marcel Iwański. Pozostali klubowicze wykazali się ambitna postawą, a stoczone pojedynki pozwoliły zdobyć cenne doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości. Zawody rozegrano w Kórniku 22 kwietnia, w zmaganiach uczestniczyło 370 sportowców.

Udział zawodników UKS Warrior w turniejach był możliwy dzięki dotacji Gminy Miejskiej Zgorzelec oraz Powiatu Zgorzeleckiego.

fot. UKS Warrior Zgorzelec (9)

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również