NaStyku.pl

Uczennice zgorzeleckiej piątki na Mistrzostwach Europy

Joanna i Hanna Pietryk zakwalifikowały się do mistrzostw Starego Kontynentu. Mistrzostwa odbyły się w dniach 19-30 sierpnia w stolicy Łotwy Rydze. Przez dziesięć dni młode zawodniczki rywalizowały z najlepszymi szachistkami o prymat w tej królewskiej grze.
Joanna i Hanna Pietryk na Mistrzostwach Europy w szachach (fot.: UM Zgorzelec)
Joanna i Hanna Pietryk na Mistrzostwach Europy w szachach (fot.: UM Zgorzelec)

Hanna Pietryk wystartowała w kategorii G-8. Czwarta szachistka Mistrzostw Polski w szachach szybkich miała do rozegrania 9 rund na dystansie 90 minut, plus 30 minut po 40 posunięciu. Młoda zawodniczka na dziewięć rozegranych partii zdobyła 4,5 pkt (4 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki). W klasyfikacji generalnej zajęła 29. miejsce. Joanna wystartowała w kategorii dziesięciolatków. Podobnie jak siostra uzyskała 4,5 pkt (4 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki). Dwukrotna wicemistrzyni Polski sklasyfikowana została na 33. miejscu.

W mistrzostwach Europy wzięło udział 1097 uczestników z 44 państw. Doświadczenie, jakie zdobyły młode szachistki na pewno zaowocuje w przyszłości. Współzawodnictwo w klasyfikacji medalowej wygrała Rosja - 7 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe krążki. Na drugim miejscu był Azerbejdżan – 2 złote medale, a trzecie miejsce przypadło Białorusi - 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe medale. W Rosji, Armenii, Azerbejdżanie i Hiszpanii szachy są obowiązkowym przedmiotem w edukacji wczesnoszkolnej. W naszym mieście coś się ruszyło w tej materii i niedługo przyjdą tego pozytywne efekty.

Zawodniczki wraz z rodzicami oraz dyrekcja szkoły pragną podziękować władzom miasta, za pomoc w możliwości wyjazdu na Mistrzostwa Europy.  

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Citronex UKS Basket Zgorzelec

Citronex UKS Basket walczy o awans

Sport
środa, 23 stycznia 2019, 12:27
Z pewnym niepokojem czekaliśmy na wynik meczu II ligi koszykarek, które 20 stycznia grały w Bydgoszczy. Tydzień wcześniej we własnej hali szczęśliwie wygraliśmy z Supravisem Bydgoszcz różnicą 5 punktów.

Zobacz również

MKS OSA podsumowała zakończony sezon
Sport
poniedziałek, 10 grudnia 2018, 16:07

„Osa” podsumowała sezon

Wiecie, dlaczego „Osa”? Bo jej zawodniczki i zawodnicy mieli „żądlić”...
Wejścia na mecze spółki Turów znów są odpłatne
Sport
czwartek, 06 grudnia 2018, 14:40

Turów za dychę

Spółka akcyjna Turów Fundacji Wspierania Inicjatyw Lokalnych z Ręczyna zaprasza...