NaStyku.pl

Trening, zabawa, morze – obóz UKS Warrior

Wakacje to dla większości młodzieży czas odpoczynku, ale nie dla prawdziwych sportowców. Zawodnicy UKS Warrior Zgorzelec intensywnie trenowali oraz aktywnie odpoczywali na zgrupowaniu kondycyjnym.
Trening, zabawa, morze – obóz UKS Warrior - zdjęcie nr 3
Trening, zabawa, morze – obóz UKS Warrior - zdjęcie nr 3

Jak na obóz sportowy przystało, znaczną część dnia wypełniały treningi, w czasie których kształtowano cechy motoryczne oraz elementy taekwondo olimpijskiego. Młodzi adepci koreańskiej sztuki walki poznawali techniki ręczne, kopnięcia oraz układy formalne. Zawodnicy natomiast doskonalili taktykę walki sportowej.

Uczestnicy obozu pomimo wielu treningów świetnie się bawili. Słoneczna pogoda sprzyjała morskim kąpielom, grom i zabawom na świeżym powietrzu. W takcie wycieczki do Kołobrzegu dużo frajdy sprawiły najmłodszym rejs statkiem, a także zwiedzanie latarni morskiej. Najwięcej emocji dostarczyły zajęcia na poligonie. Obozowicze zmierzyli się ze ścianką wspinaczkową, strzelali z karabinków Tippmann i BT, próbowali sił w żyroskopie, a także pokonywali wojskowy tor przeszkód.

Ostatnim akcentem zgrupowania szkoleniowego był egzamin na stopnie uczniowskie potwierdzający zdobyte umiejętności. Obecnie zawodnicy odpoczywają oraz regenerują siły, a w sierpniu wznowią treningi i rozpoczną przygotowania do sezonu startowego.

Udział członków klubu w obozie sportowym był możliwy dzięki subwencji Urzędu Miasta Zgorzelec.

GALERIA ZDJĘĆ

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

Wybitni sportowcy nagrodzeni!

Wybitni sportowcy nagrodzeni!

Sport
piątek, 24 września 2021, 10:23
21 września br. w Miejskim Klubie Seniora, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Burmistrza Miasta Zgorzelec za rok 2020.

Zobacz również

Piotr Kosewicz / fot. Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski
Sport
poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 10:37

Złoty Piotr Kosewicz!

Pochodzący z Zawidowa Piotr Kosewicz zdobył olimpijskie złoto!...