NaStyku.pl

To było prawdziwe święto dla kibiców lekkoatletyki

Na zgorzeleckim stadionie odbył się Memoriał Wilhelma Nowickiego, Józefa Wiatrowskiego oraz Bolesława Lubikowskiego, a także Mistrzostwa Dolnego Śląska w wielobojach. Zgorzelecka "OSA" wywalczyła medale!
MKS OSA Zgorzelec
MKS OSA Zgorzelec

To było prawdziwe święto dla kibiców królowej sportu. W miniony weekend (7-8 maja) na stadionie miejskim w Zgorzelcu rządziła lekkoatletyka. W pierwszym dniu zawodów prawdziwy maraton konkurencji lekkoatletycznych. Startuje ponad 400 osób, które chcą wykorzystać rewelacyjne warunki pogodowe. Memoriał Wilhelma Nowickiego, Józefa Wiatrowskiego oraz Bolesława Lubikowskiego objęty był patronatem honorowym Burmistrza Miasta Zgorzelec. Ponadto odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w wielobojach. W trzech konkurencjach memoriałowych zgorzeleckie ,,Osy” wywalczyły medale.

Szpond Aleksandra, Joanna Kowalska, Grzywacz Jakub, Rozmyslowicz Karol i Maciej Kobielski w rzucie młotem upamiętniającym trenera Bolesława Lubikowskiego. W konkurencji rzutu oszczepem medale zdobyły Rzeźniczak Nina, Lip Wiktoria to konkurencja upamiętniająca trenera Wilhelma Nowickiego. W biegu na 3000 m dla ,,Wiaterka,, czyli Józefa Wiatrowskiego wzięli udział również jego wychowankowie z Edi Temu. Pierwsze miejsce zajął Michał Mirek drugi wychowanek ,,Osy,, Michał Wendland a na trzecim miejscu również zawodnik ,,Osy,, Mikołaj Jagucak.


Rewelacyjne warunki pogodowe wykorzystała Amelia Kielar z Górnika Wałbrzych, w biegu na 100 m ppł wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy uzyskując czas 13.91s! Gratulacje dla zawodniczki i trenera Grzegorza Banaszka.
W drugim dni zawodów dokończenie zmagań wieloboistów, wśród których gościliśmy medalistów Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Mistrzostwa Dolnego Śląska w wielobojach zakończyły się zdobyczą dziewięciu medali przez miejscowych zawodników. W kategorii U16 złoto dla Jakuba Ziemby, drugie miejsce Mateusz Rodziewicz, trzeci Jurak Dawid. U 18 czyli juniorzy młodsi złoto dla Antoniny Czerniak, srebro Kinga Szeliga. Wśród mężczyzn w tej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zdobył Tobiasz Butra drugi Mateusz Kamiński. Kategoria U20 srebrny medal Kasjan Miśków, brąz zdobywa Oliwier Przybylski. Zgorzelecki stadion jest również szczęśliwym miejscem dla Pauliny Kubis w 7-boju, która wypełnia minimum klasyfikacyjne na Mistrzostwa Świata uzyskując wynik 5508 pkt. Gratulacje dla zawodniczki i trenera Kamila Kobiałki z WLKS Wrocław.

Fot.  MKS „OSA” Zgorzelec

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Gmina Zgorzelec

Pobiegli ulicami Ręczyna. Za nami XI Gminny Bieg

Sport
wtorek, 09 maja 2023, 11:36
W miniony weekend w Ręczynie odbył się XI Gminny Bieg Uliczny. Wydarzenie składało się z części sportowej, po której nastąpiło wspólne biesiadowanie i festyn rodzinny.

Zobacz również