NaStyku.pl

Świetny występ zawodników UKS Energetyk

W dniach 7-8 czerwca we wrocławskiej 50-metrowej pływalni Orbita odbyły się Otwarte Mistrzostwa Dolnośląskiego OZP w pływaniu. W zawodach tych udział wzięło 246 zawodniczek i zawodników z 40 klubów.
Otwarte Mistrzostwa Dolnośląskiego OZP w pływaniu / fot. UKS Energetyk Zgorzelec
Otwarte Mistrzostwa Dolnośląskiego OZP w pływaniu / fot. UKS Energetyk Zgorzelec

Zgorzelecki UKS ENERGETYK reprezentowali: Dominik Leśniewski i Sebastian Bałdyga. Dominik we wszystkich 5 startach poprawił swoje rekordy życiowe, a uzyskane czasy uplasowały go w połowie stawki. Tym bardziej cieszy fakt, że Dominik poprawił swoje wyniki uzyskane na pływalni 25-metrowej, które z reguły są lepsze niż na 50. W tak silnie obsadzonych zawodach jest to dużym sukcesem. Należy przypomnieć, że okręg dolnośląski w poprzednim sezonie pływackim zwyciężył w klasyfikacji punktowej w Polsce.

Dla Sebastiana, który startował PK (poza klasyfikacją), gdyż ranking zaczynał się od zawodników 14-letnich, był to doskonały sprawdzian formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Młodzików 13-letnich. Odbędą się one w Gorzowie Wlkp. w dniach 15-16 czerwca 2019.

Galeria z zawodów we Wrocławiu

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również