NaStyku.pl

Rajdy rowerowe w Gminie Węgliniec 2020

Miłośnicy turystyki rowerowej! Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić Was na cztery rajdy rowerowe organizowane na terenie Gminy Węgliniec w roku 2020.
Projekt medalu dwustronnego
Projekt medalu dwustronnego

1. X Rowerowy Rajd Pamięci Węgliniec-Toporów 1945-2020 - dnia 18 kwietnia 2020 r. - jest to rajd typu gwiaździstego o godz. 10.00 startujemy spod Węglinieckiego Centrum Kultury Plac Wolności 1, 59-940 Węgliniec, mam nadzieję, że wystartują również rowerzyści ze Zgorzelca, Bogatyni, Pieńska, Lubania, Siekierczyna, Iłowej i Gozdnicy. O godz. 13.00 punkt zbiórki na parkingu w Polanie dla jadących z północy. O godz. 15.00 składamy kwiaty i zapalamy znicze pod Pomnikiem w Toporowie, a potem Biesiada rowerowa.

2. III Międzynarodowy Rajd Rowerowy "Koło-wkoło" Gminy Węgliniec - dnia 20 czerwca 2020 r. - tym razem startujemy z Czerwonej Wody z Ośrodka "Jagoda" (będzie możliwość skorzystania z kąpieliska po rajdzie). O godz. 10.00 startują zawodnicy na trasę 100 kilometrową. O godz. 12.00 start rowerzystów w Małej Pętli (ok. 50 km), a o godz. 13.00 start Pętli rodzinnej (NOWOŚĆ - najkrótsza trasa 20 km). Oczywiście przy trasie 100 km trwa klasyfikacja od ubiegłego roku na najlepszy czas. Nie zapomnimy też o Waszym podniebieniu i jak zwykle u nas sporo dobrego jedzonka. W tym roku Wasze wykręcone w rajdzie kilometry mogą pomóc 4-letniemu Marcelowi Szczepaniakowi, który urodził się z poważną wadą genetyczną. Pragniemy bowiem większość dochodów z rajdu przeznaczyć na jego operacyjne leczenie. Wyrażam głęboką nadzieję, że "Brać rowerowa" nie zawiedzie!!!

3. Jagodowy Rajd Rowerowy - dnia 4 lipca 2020 r. w Ruszowie - start godz. 9.00 z Parku przy ul. Żagańskiej.

4. Tour de Węgliniec - dnia 12 września 2020 r. - start, jak co roku sprzed Węglinieckiego Centrum Kultury o godz. 10.00. Po powrocie z rajdu udział w uroczystej paradzie rozpoczynającej tegoroczne Święto Grzybów w Węglińcu. Oczywiście po paradzie poczęstunek.

Na rajdy nr 1, 2 i 4 wpisowe wynosi 10 zł.

UWAGA!

W tym roku pierwszych stu zgłoszonych zawodników do każdego rajdu otrzyma pamiątkowy medal, będący 1/4 całości (tzw. forma puzzli).

Gościnna ekipa MGOK i Ogólnopolskiej Grupy Rajdowej "Stary Węgliniec" oraz wyjątkowe krajobrazy Gminy Węgliniec czekają na Wasz przyjazd!!!

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również