NaStyku.pl

Piotr Kosewicz Wicemistrzem Polski!

Srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski to laury Piotra Kosewicza wywalczone na 48. Paralekkoatletycznych Mistrzostwa Polski w Krakowie.
Srebrny medal Piotra Kosewicza wywalczony podczas 48. Paralekkoatletycznych Mistrzostwa Polski w Krakowie / fot. UM Zawidów
Srebrny medal Piotra Kosewicza wywalczony podczas 48. Paralekkoatletycznych Mistrzostwa Polski w Krakowie / fot. UM Zawidów

Niewiele brakowało, aby lekkoatleta z Zawidowa sięgnął po tytuł Mistrza Polski, popsuły to jednak problemy techniczne. Źle zapięte pasy doprowadziły do zmiany ustawienia stanowiska i w związku z tym kierunku rzutu. Najlepsza próba naszego Mistrza to 18,83 m w pierwszym podejściu. 

Piotra pokonał w Krakowie Rober Jachimowicz, który odzyskał tytuł Mistrz Polski. Doświadczony zawodnik w swojej czwartej próbie rzucił dyskiem na odległość 19,76 m. Na trzecim miejscu uplasował się Rafał Rocki z wynikiem 16,77m.

Za dwa tygodnie Piotr jedzie do Słubic na kolejne Grand Prix i jak zapowiada, tam kibice  zobaczą jego „prawdziwe” rzuty.

Tegoroczna edycja mistrzostw odbywa się na stadionie AWF Kraków. Organizatorem zawodów są Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Klub Sportowy AZS-AWF Kraków i Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. DIDA Sport

Podsumowanie XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu

Sport
środa, 21 lutego 2024, 09:29
Mistrz kończy rozgrywki z kompletem zwycięstw, a Unital obronił miejsce na podium. W sobotę 17.02.2024r. zakończyliśmy rozgrywki XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.
fot. Kick-Fighter Zgorzelec

Sukcesy medalowe Kick-Fighter Zgorzelec

Sport
poniedziałek, 12 lutego 2024, 10:15
Podczas Pucharu DFN – Ogólnopolskich Mistrzostw Województwa Pomorskiego w kickboxingu, które odbył się w miniony weekend, zawodnicy Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec zdobyli 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale.

Zobacz również