NaStyku.pl

Piotr Kosewicz i Małgorzata Niedźwiecka uroczyście odznaczeni

Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska dokonali uroczystego wręczenia odznak honorowych „Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego” Piotrowi Kosewiczowi i Małgorzacie Niedźwieckiej.
Małgorzata Niedźwiecka i Piotr Kosewicz / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu
Małgorzata Niedźwiecka i Piotr Kosewicz / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Podczas V sesji radni Rady Powiatu Zgorzeleckiego jednogłośnie podjęli uchwałę o przyznaniu Piotrowi Kosewiczowi i Małgorzacie Niedźwieckiej odznak honorowych "Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego" w uznaniu dotychczasowych osiągnięć i zasług w działalności kultury fizycznej i sportu.

Niespełna miesiąc później, w czwartek 28 lutego, tuż przed inauguracją VI sesji dokonano uroczystego odznaczenia zasłużonych. Wręczone odznaki honorowe są wyrazem szczególnego uznania dla ich trudu, walki, zaangażowania, postawy i promocji naszego regionu.

Serdecznie dziękuję za to, że radni docenili naszą pracę. To zaszczyt, ale jednocześnie olbrzymi obowiązek. Dalszą pracą będziemy starali się rozsławiać dobre imię naszego Zawidowa, jak i powiatu zgorzeleckiego. Bardzo się cieszę, że dostrzeżono sport osób niepełnosprawnych. To naprawdę ogromna i ciężka praca. Piotr Kosewicz jest osobą niezwykle skromną, ale bardzo pracowitą - przyznała trener Małgorzata Niedźwiecka.

Moja przygoda ze sportem to nie są tylko ostatnie 3 lata. Za mną długa droga i bardzo ciężka praca, która dopiero teraz, po kilkunastu latach, przyniosła efekty. W sporcie wyczynowym na takim poziomie nic nie robi się z dnia na dzień - mówił natomiast Piotr Kosewicz. Naszym celem są teraz Mistrzostwa Świata, które w listopadzie br. odbędą się w Dubaju, gdzie również będziemy promować miasto Zawidów oraz powiat zgorzelecki. Gdy zdobywałem złoto na Mistrzostwach Europy, to byłem mało znany w środowisku lekkoatletycznym, a dziennikarze pytając mnie o moje pochodzenie, mieli problem ze zlokalizowaniem Zawidowa, czy Zgorzelca. Dlatego uważam, że rozsławianie powiatu zgorzeleckiego w taki sposób, jaki robię to ja, jest najbardziej właściwą drogą. Myślę, że spotkamy się tutaj jeszcze nie raz! - zapowiedział Piotr Kosewicz, wywołując ostatnim stwierdzeniem szeroki uśmiech i gromkie brawa radnych Rady Powiatu Zgorzeleckiego.

Radnym zaprezentowany został również złoty medal wywalczony przez lekkoatletę w rzucie dyskiem w sierpniu na Mistrzostwach Europy  w Berlinie.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UKS Energetyk

Zgorzelec: Zawodnicy UKS Energetyk z zdobyli medale

Sport
czwartek, 11 kwietnia 2024, 11:01
5 i 6 kwietnia 2024 r. w Lubaniu odbyły się XV “Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Lubań”. W dwudniowych zawodach wzięło ponad 300 zawodników z 21 klubów.
fot. Miasto Zgorzelec

Szkolny Klub Sportowy w SP2 i SP5

Sport
środa, 03 kwietnia 2024, 07:42
W 2024 roku na terenie Gminy Miejskiej Zgorzelec realizowany jest projekt „Szkolny Klub Sportowy” finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zobacz również