NaStyku.pl

Parkrun startuje w zgorzeleckim Parku Nadnyskim. O co chodzi?

Biegaj – truchtaj – maszeruj w każdy sobotni poranek!
parkrun Zgorzelec
parkrun Zgorzelec

Zrób sobie prezent na święta i zacznij już w sobotę 18 grudnia, pokonując po raz pierwszy 5-kilometrową trasę w parku między zgorzeleckimi mostem kolejowym i granicznym, lub pomagając w organizacji i kibicując. Na wszystkich czeka świetna atmosfera i zimowa, gorąca herbata!

W Zgorzelcu, w Parku Nadnyskim, powstała właśnie nowa polska lokalizacja parkrun – będzie to 83 lokalizacja w Polsce. Parkrun to bezpłatne spotkania na dystansie 5 km przeznaczone dla każdego bez względu na wiek, rezultaty czy też kondycję, organizowane w każdą sobotę o 9.00. Zapraszamy do pokonania trasy marszem, truchtem lub biegiem. Jest to globalna inicjatywa, skupiająca miliony uczestników w kilkudziesięciu krajach na świecie. Swoją obecność na inauguracyjnej edycji zapowiedział burmistrz Zgorzelca, Rafał Gronicz.

Udział w parkrun jest niezwykle łatwy: wystarczy dokonać jednorazowej, bezpłatnej rejestracji poprzez formularz na stronie https://www.parkrun.pl/register, wydrukować kod uczestnika i pojawić się na starcie w sobotę rano. Nadany kod umożliwia udział we wszystkich lokalizacjach parkrun w Polsce i na świecie – na zawsze. Wystarczy raz dokonać rejestracji, wydrukować kod i przyjść!

UWAGA – nasza macierzysta lokalizacja to Park Nadnyski, szukajcie tej nazwy na liście.

Uczestniczyć można też jako wolontariusz/ka – do czego serdecznie zachęcamy – https://www.parkrun.pl/parknadnyski/volunteer/

#1 – pierwsza edycja – ZRÓB SOBIE PREZENT

18 grudnia 2021, g. 9:00

Park Nadnyski / ul. Cienista

skwer z altanką nad rzeką / zejście od MDK-u

Strona lokalizacji: https://www.parkrun.pl/parknadnyski

Profil na FB: https://www.facebook.com/parkrunParkNadnyski

Celem inicjatywy jest promocja aktywności fizycznej w formie, która jest dogodna dla uczestników oraz znoszenie barier w dostępie do sportu powszechnego. Dodatkowo, spotkania mają na celu integrację lokalnych społeczności oraz zaangażowanie społeczne mieszkańców. Wydarzenia organizowane są przez samych uczestników, którzy dbają o ich przebieg oraz bezpieczeństwo jako wolontariusze. Można się zaangażować i wesprzeć organizację kolejnych edycji. Spotkania organizowane są cyklicznie w ponad dwóch tysiącach lokalizacji!

Parkrun Zgorzelec - zasady

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UKS Energetyk

Udane starty pływaków na Zimowych Mistrzostwach Dolnego Śląska

Sport
środa, 22 listopada 2023, 10:42
16-18 listopada w Nowej Rudzie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu. W trzydniowej rywalizacji wzięło udział 30 klubów i 600 zawodników. Bardzo dobre starty zanotowali wszyscy zgorzeleccy zawodnicy.

Zobacz również

Brawo! Po sześciu meczach nasi na szczycie tabeli
Sport
sobota, 28 października 2023, 11:20

Turów wciąż niepokonany

Dziś (sobota 28.10) czarno-zieloni grają w Zielonej Górze. Nie wiemy...