NaStyku.pl

„Osa” podsumowała sezon

Wiecie, dlaczego „Osa”? Bo jej zawodniczki i zawodnicy mieli „żądlić” rywali wynikami osiąganymi na bieżniach, skoczniach i rzutniach. Minęło 58 lat i wciąż tak właśnie jest!
MKS OSA podsumowała zakończony sezon
MKS OSA podsumowała zakończony sezon

W piątek, 7 grudnia, Międzyszkolny Klub Sportowy „Osa” Zgorzelec podsumował zakończony właśnie sezon lekkoatletyczny. A że był niezwykle udany, niech świadczy o tym fakt, że niewielki klub sportowy z niewielkiego Zgorzelca zajął 2 miejsce we współzawodnictwie sportowym w lekkiej atletyce na Dolnym Śląsku zdobywając w sumie 110 punktów. To niezwykły sukces wziąwszy pod uwagę, że nasze lekkoatletki i lekkoatleci okazali się gorsi jedynie od zawodników z akademickiego klubu z Wrocławia (KS AZS AWF Wrocław), za to wyprzedzili w rywalizacji prowadzonej pod okiem Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki takie miasta jak choćby Bolesławiec (MKS Bolesławia 107,5 pkt.), Wałbrzych, Legnicę, czy Jelenią Górę. Stąd tym większe gratulacje i tym szczersze życzenia jeszcze lepszych wyników, które złożył młodym sportowcom, zaproszony na spotkanie podsumowujące sezon burmistrz Rafał Gronicz. A my dołączamy się do tych życzeń.
Międzyszkolny Klub Sportowy „Osa” Zgorzelec założony został w mieście w 1960 roku. Od tego czasu wychował już setki utytułowanych sportowców i wspaniałych ludzi. Od tego roku działalnością klubu kieruje prezes Dorota Baranowska, której pomaga jak wiceprezes Damian Kordasiewicz.

 

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UKS Warrior Zgorzelec

Medalowy start w Bautzen

Sport
piątek, 22 marca 2019, 10:21
Pracowity weekend mają za sobą sportowcy UKS Warrior Zgorzelec. Nasz utytułowany senior wystartował Pucharze Świata, a kadeci i młodzieżowiec w 21. Oberlausitz-Cup.

Zobacz również