NaStyku.pl

Ojcowie Chrzestni: Uroczysta premiera pełna emocji!

To był wyjątkowo emocjonalny wieczór! Spotkania po latach, wzruszenie, radość, podziękowania i wspólna celebracja -uroczysta premiera „Ojców Chrzestnych” zainaugurowała cykl seansów filmu dokumentalnego o awansie koszykarzy Turowa Zgorzelec do ekstraklasy.
Premiera filmu dokumentalnego "Ojcowie Chrzestni" / fot. Mirosław Brzozowski
Premiera filmu dokumentalnego "Ojcowie Chrzestni" / fot. Mirosław Brzozowski

Zawodnicy, trenerzy oraz pracownicy Turowa Zgorzelec z sezonu 2003/2004 przybyli do Zgorzelca na uroczystą premierę z różnych zakątków Polski, a nawet i Europy by w tym samym składzie spotkać się ponownie po 16 latach.

Na widowni w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura w Zgorzelcu zasiedli m.in.: Radosław Czerniak, Takis Kanculis, Dariusz Skowroński, Andrzej Gajewski, Tomasz Zabłocki, Adrian Czerwonka, Mirosław Łopatka, Grzegorz Ardeli, Grzegorz Mordzak, Krzysztof Zych, Maciej Rejman, Wojciech Pokrzewiński oraz Stanisław Żuk - ówczesny dyrektor KWB Turów, a obecnie poseł na Sejm RP.

To była niesamowita podróż do przeszłości! Wzruszyłem się w niektórych momentach, a przy kilku bardzo rozbawiłem - przyznawał zaraz po zakończeniu premierowego seansu Radosław Czerniak, były zawodnik i trener Turowa Zgorzelec.

Grzegorz Mordzak, Michał Bajda i Bartosz Seń - premiera filmu dokumentalnego "Ojcowie Chrzestni"

fot. Jacek Rydecki

Po 16 latach spotkaliśmy się w Zgorzelcu w doborowym towarzystwie i to w dodatku przy okazji premiery takiego filmu. Emocje nadal mną targają. Chylę czoła przed wszystkimi, którzy byli w tę produkcję zaangażowani - dodawał natomiast Grzegorz Mordzak.

Relacja wideo z uroczystej premiery

Film „Ojcowie Chrzestni” swoim honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz.

Jestem zaskoczony, bo rzadko kiedy udaje mi się obejrzeć film dokumentalny z tak dobrą fabułą. Podobało mi się to, że ten dokument jest przeplatany różnymi wspomnieniami, dowcipami i archiwalnymi nagraniami z dawnego Zgorzelca. Na mnie największe wrażenie wywarła jedna z końcowych scen - aż ciarki przeszły po plecach. Film jest dobrze zrobiony, bo nie nudzi. „Ojcowie Chrzestni” są warci polecenia - powiedział Rafał Gronicz.

Wciąż można nabyć bilety i obejrzeć historię, która wydarzyła się w Zgorzelcu 16 lat temu: https://app.evenea.pl/event/ojcowie-chrzestni/

Emisja „Ojców Chrzestnych” w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura potrwa do 25 października. Pierwsze dwa niedzielne seanse oglądał komplet publiczności.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz dalszego leczenia i rehabilitacji Gabrieli Bujak z Sieniawki - podopiecznej Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Michał Bajda, Bartosz Seń i Krystian Zubkiewicz - twórcy filmu dokumentalnego "Ojcowie Chrzestni"

fot. Jacek Rydecki

Twórcami „Ojców Chrzestnych” są Michał Bajda, Bartosz Seń i Krystian Zubkiewicz.

Partnerami filmu są: Max Energy, PBWI Secundo Fors i Insbud. Partnerami oficjalnej premiery zostali Krombud oraz Ristorante & Pizzeria Espresso.

Organizację premiery wsparli również: Gmina Zgorzelec, Casa Nova Pizza Pasta Manufactura, Landskron Görlitz, MTMS Marek Andrysz i Real Touch.

Zobacz pełną galerię zdjęć z premiery: http://bit.ly/PremieraGaleria

Premiera filmu dokumentalnego "Ojcowie Chrzestni"

fot. Jacek Rydecki

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. DIDA Sport

Podsumowanie XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu

Sport
środa, 21 lutego 2024, 09:29
Mistrz kończy rozgrywki z kompletem zwycięstw, a Unital obronił miejsce na podium. W sobotę 17.02.2024r. zakończyliśmy rozgrywki XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.
fot. Kick-Fighter Zgorzelec

Sukcesy medalowe Kick-Fighter Zgorzelec

Sport
poniedziałek, 12 lutego 2024, 10:15
Podczas Pucharu DFN – Ogólnopolskich Mistrzostw Województwa Pomorskiego w kickboxingu, które odbył się w miniony weekend, zawodnicy Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec zdobyli 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale.

Zobacz również