NaStyku.pl

Oj działo się, działo! Mieszkańcy Zgorzelca mają wielkie serca

Mieszkańcy Zgorzelca i okolic mają wielkie serca. Otworzyli je po raz kolejny dla Bartka – zawodnika Nysy Zgorzelec i WKS Śląsk Wrocław. Za nami kolejna udana akcja, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację chłopca.
Podczas imprezy udało się zebrać ponad 5 tys. zł na leczenie i rehabilitację Bartka | fot.: Jarosław Goszcz
Podczas imprezy udało się zebrać ponad 5 tys. zł na leczenie i rehabilitację Bartka | fot.: Jarosław Goszcz

Mieszkańcy Zgorzelca i okolic po raz kolejny wsparli Bartka podczas sportowej imprezy, którą zorganizowano w ubiegłą sobotę (27 stycznia br.) w hali Centrum Sportowo Rekreacyjnego przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu. Imprezę rozpoczął Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, który przywitał przybyłych gości, następnie Mistrz Świata we Freestyle Football Paweł Skóra dał próbkę swoich umiejętności. Potem ruszyły rozgrywki sportowe oraz zajęcia na basenie, które poprowadzili medaliści Mistrzostw Polski – Olga Szczotka i Rafał Kusto.

Jak przyznają organizatorzy, zawody piłkarskie stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, o czym świadczą wyniki, które były bardzo niskie. Do turnieju przystąpiło 8 drużyn, które podzielono na dwie grupy.  W pierwszej fazie wybrano po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup i weszły one do grupy złotej, natomiast dwie pozostałe drużyny weszły do grupy srebrnej. Tak o to po meczach grupowych z grupy pierwszej do grupy złotej awansowały Miedź Legnica i Nysa Zgorzelec 2005, natomiast z drugiej grupy Karkonosze Jelenia Góra oraz Łużyce Lubań. Grupę srebrną utworzyły obie drużyny WKS Śląsk Wrocław oraz Nysa Zgorzelec 2006 a także Sokół Pniewy.

Zanim jednak doszło do rozgrywek finałowych przeprowadzona została licytacja przedmiotów przekazanych specjalnie na ten cel. Wszystkie przedmioty zostały zlicytowane... Następnie przystąpiono do finałowej rozgrywki, po której ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

  1. Miedź Legnica
  2. Łużyce Lubań
  3. Karkonosze Jelenia Góra
  4. Nysa Zgorzelec 2005
  5. WKS Śląsk Wrocław 2006
  6. WKS Śląsk Wrocław 2005
  7. Sokół Pniewy
  8. Nysa Zgorzelec 2006

TVZGORZELEC.EU

Podczas sportowej soboty sprzedawane było ciasto oraz pierogi, które przygotowali zgorzeleccy seniorzy oraz rodzice zawodników Nysy Zgorzelec. Udało się zebrać 4427,51 zł oraz 141 euro. Kwota została już przekazana na konto Stowarzyszenia Bratek z siedzibą w Zgorzelcu.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, by to święto się odbyło. Były emocje sportowe, szaleństwa na basenie, ale najważniejsza w tym wszystkim była pomoc dla Bartka, który był z nami tego dnia i czynnie pomagał w organizacji! Dziękujemy sponsorom: firmie Roberto, Bazyli, Centrum Sportowo-Rekreacyjnemu, Burmistrzowi Miasta Zgorzelec, sklepowi isportowy.pl a także Jarosławowi Goszcz, który tego dnia robił zdjęcia.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowy trener poprowadził nowy Turów do pierwszej wygranej

Wygrana na początek

Sport
wtorek, 26 września 2023, 15:05
W sobotę, 23 września, nowy garnitur koszykarskiego Turowa Zgorzelec zadebiutował w rozgrywkach 2 ligi mężczyzn. A żeby być jeszcze bardziej konkretnym: w grupie D tejże ligi.
fot. Organizator

Zapraszamy na Jesienny bieg 4 Pory Roku 2023

Sport
środa, 13 września 2023, 10:46
To już trzeci bieg w ramach 9. edycji cyklu „4 pory roku” o puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec. Zgorzelecka grupa biegowa EDI Team zaprasza na jesienny bieg na dystansie 5000m, na stadionie przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu.

Zobacz również