NaStyku.pl

Najlepsi sportowcy oraz trenerzy nagrodzeni

Lekkoatleci, koszykarze, fighterzy, bokserzy, teakwondziści, biegacze, pływacy oraz ich trenerzy. Łącznie 59 sportowców odebrało nagrody i wyróżnienia od Burmistrza Miasta Zgorzelec, który podziękował im w ten sposób za ciężką pracę i sportowe osiągnięcia.
Oto najlepsi sportowcy i trenerzy w mieście!

Od wielu lat Dni Miasta są okazją do uhonorowania czołowych sportowców oraz trenerów reprezentujących zgorzeleckie kluby sportowe. Ci bowiem swoimi doskonałymi występami promują miasto w kraju oraz zagranicą. W tym roku wyróżnionych zostało 59 sportowców.

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "WARRIOR" ZGORZELEC

• Lena Sztulberg – w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zajęła 1. miejsce w dwuboju technicznym i 2. miejsce w konkurencji kyorugi.
  • Kacper Kempfert – w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wywalczył 1. miejsce w konkurencji kyorugi.
  • Karol Franczak – w Mistrzostwach Polski Juniorów zajął 2. miejsce w kat. 59 kg.
  • Kamil Iwański - w Mistrzostwach Polski Juniorów uplasował się na 3. miejscu.
  • Jan Frania – w roku 2017 był członkiem Kadry Juniorów Młodszych Dolnego Śląska.
  • Julia Słonecka – w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zajęła 2. miejsce w konkurencji kyorugi oraz 2. miejsce w dwuboju technicznym.
  • Igor Niklewicz – w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zajął 1. miejsce w konkurencji kyorugi oraz 2. miejsce w dwuboju technicznym.
  • Filip Olszak – w Mistrzostwach Polski Seniorów oraz w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wywalczył 1. miejsce oraz w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy zajął 9. miejsce w kat. 63kg.
  • Kacper Witek - w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajął 5. miejsce w kat. 53 kg.
  • Wojciech Pawłowski – trener wyróżnionych zawodników. Aktywną postawą i zaangażowaniem w szkoleniu, przyczynił się do wysokich wyników swoich podopiecznych.

MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY "OSA" ZGORZELEC

• Adam Ptak – zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w rzucie młotem.
  • Paweł Basałygo - w Mistrzostwach Polski w Wielobojach Młodzieżowców zajął 3. miejsce w dziesięcioboju, w Mistrzostwach Polski w Wielobojach Seniorów zajął 4. miejsce w dziesięcioboju. Członek Kadry Narodowej.
  • Przemysław Klimczak – zajął 1. miejsce w biegu 4x100 m i 3. miejsce w biegu na 200 m w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych.
  • Sebastian Klimczak – zdobył 3. miejsce w biegu na 110 m ppł i 4. miejsce w biegu na 200 m w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych.
  • Adam Makowski – zajął 4. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w dziesięcioboju, wicemistrz Dolnego Śląska w dziesięcioboju.
  • Sandra Szeliga – wywalczyła 2. miejsce w pchnięciu kulą i 3. miejsce w rzucie oszczepem w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików. Członek Kadry Dolnego Śląska Młodzików.
  • Wiktor Gruzd – zajął 6. miejsce w biegu na 300 m w Mistrzostwach Polski, 1. miejsce w biegu na 300m i 2. miejsce w biegu na 100m w Mistrzostwach Dolnego Śląska. Członek Kadry Dolnego Śląska Młodzików.
  • Tomasz Jędrzejczyk – zdobył 6. miejsce w rzucie oszczepem i 4. miejsce w sztafecie w Mistrzostwach Polski Młodzików.
  • Karolina Wójcik - zdobył brązowy medal w rzucie młotem w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce.
  • Filip Kordasiewicz – zajął 3. miejsce skoku o tyczce Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików, członek kadry Dolnego Śląska Młodzików.
  • Kamil Sokołowski – uplasował się na 7. miejscu w dziesięcioboju na Mistrzostwach Polski Juniorów w Wielobojach, zdobył 4. miejsce w biegu na 110 m ppł i 5. miejsce w skoku wzwyż w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych.
  • Martyna Radawiec - zdobyła 2. miejsce w rzucie dyskiem i 5. miejsce w rzucie młotem w Mistrzostwach Polski, 1. miejsce w rzucie dyskiem i 2. miejsce w rzucie młotem w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików.
  • Dawid Turczyński - jest wicemistrzem Dolnego Śląska Juniorów młodszych w skoku o tyczce.
  • Szymon Rojszczyk – zajął 2. miejsce w biegu na 110 m ppł w Mistrzostwach Polski, 1. miejsce w biegu na 110 m ppł i 1. miejsce w biegu na 200 m ppł w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików.
  • Jakub Węgrzyn – zajął 4. miejsce w sztafecie 4x100 i 7. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 110 m przez płotki.
  • Marcin Zawrotniak - Mistrz Dolnego Śląska w rzucie młotem. Członek Kadry Dolnego Śląska.
  • Damian Kordasiewicz, Józef Marcinów, Robert Wochna, Łukasz Kubala, Grzegorz Piasecki – trenerzy.

CENTRUM SPORTÓW WALKI KICK-FIGHTER ZGORZELEC

• Wojciech Wierzbicki - zdobył tytułu zawodowego Mistrza Polski w kickboxingu, obronił pas Zawodowego Mistrza Europy w Bułgarii.
  • Artur Trusiak – zajął 3. miejsce na międzynarodowych zawodach kickboxingu (Mistrzostwa Europy w Mulheim).
  • Patrycja Woźniak – zdobyła 1. miejsce w Mistrzostwach Polski w kickboxingu, 3. miejsce w Mistrzostwach Europy w kickboxingu. Członek Kadry Narodowej w kickboxingu.
  • Grzegorz Zielant – zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów – Seniorów Low-Kick.
  • Damian Bielecki – zajął 3. miejsce na Międzynarodowych Zawodach kickboxingu (Mistrzostwa Europy w Mulheim).
  • Paweł Cieślik – zajął 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Kickboxingu.
  • Jakub Wasilewski – zajął 1. miejsce o Puchar Polski w Kickboxingu.
  • Mikołaj Skwarkowski – wywalczył 2. miejsce w Pucharze Polski w kickboxingu.
  • Krzysztof Szyrma - trener medalistów mistrzostw Europy, mistrzów Polski, zdobywców Pucharów Polski. Trener zawodników powołanych do Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu.

KOSZYKARSKI KLUB SPORTOWY TURÓW ZGORZELEC

• Maciej Zabłocki – reprezentant kadry Województwa Dolnośląskiego. W roku 2017 był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny.
  • Dawid Stępień - reprezentant kadry Województwa Dolnośląskiego. W roku 2017 był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny.
  • Dariusz Tomasik – trener w/w zawodników.

BIEGOWE STOWARZYSZENIE EDI-TEAM ZGORZELEC

• Elżbieta Kowalewska – złoty medal w Mistrzostwach Polski Weteranów – bieg na 1000m i srebrny medal w biegu na 1500m. Złoty medal w Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów bieg na 3000m.
  • Jacek Lenart – organizator corocznego Cyklu Biegowego 4 Pory Roku (cztery edycje rocznie dla dorosłych i młodzieży).

UKS ENERGETYK ZGORZELEC

• Andrzej Daszyński – złoty medal w Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu MASTERS 200m styl motylkowy, cztery brązowe medale grzbietem, pięć brązowych medali w Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu MASTERS. Złoty medal w Zimowych Mistrzostwach Czeskiej Republiki styl zmienny i styl motylkowy.

KARPIŃSKI BOKS

• Mateusz Krupiński - zdobył 3. miejsce w kategorii wagowej do 75 kg w Mistrzostwach Dolnego Śląska w boksie.
  • Mateusz Janicki – wywalczył 2. miejsce w kategorii wagowej do 81 kg w Mistrzostwach Dolnego Śląska w boksie.
  • Denis Mądry – zajął 2. miejsce w kategorii wagowej do 64 kg w Mistrzostwach Dolnego Śląska w boksie.
  • Kamil Trant Hant – wywalczył 3. miejsce w kategorii wagowej do 75 kg w Mistrzostwach Dolnego Śląska w boksie.
  • Mariusz Karpiński – trener w/w zawodników.
Aktualna ocena: 0,0/5