NaStyku.pl

Nagrody Województwa Dolnośląskiego dla wybitnych sportowców

Ponad 50 sportowców i trenerów przyjęło Nagrody Województwa Dolnośląskiego z rąk Marszałka Cezarego Przybylskiego, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusza Myrdy oraz radnego Sejmiku województwa Damiana Mrozka.
Nagrody Województwa Dolnośląskiego dla wybitnych sportowców / fot. UMWD
Nagrody Województwa Dolnośląskiego dla wybitnych sportowców / fot. UMWD

Spotkanie było również okazją do podsumowania zadań sportowych w 2021 roku i zapowiedzi przyszłych planowanych inwestycji w dolnośląski sport. Wśród nagrodzonych znaleźli się Piotr Kosewicz oraz Małgorzata Niedźwiecka.

Nagroda Sportowa Województwa Dolnośląskiego to specjalne wyróżnienie stanowiące wyraz uznania za wybitne osiągnięcia, promocję i popularyzację sportu. Wśród odznaczonych znaleźli się sportowcy, którzy mogą się pochwalić wybitnymi wynikami w zawodach wysokiej rangi organizowanych w 2021 roku, głównie reprezentacji Polski i Dolnego Śląska na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio.

Cieszę się, że Dolny Śląsk ma tak wielu ambitnych i utalentowanych mieszkańców. Dziś pragnę podziękować wszystkim wyróżnionym sportowcom. Swoimi osiągnięciami rozsławiacie nasz region, jesteśmy z Was dumni – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Wśród wyróżnionych znaleźli się między innymi medaliści igrzysk paraolimpijskich: Lucyna Kornobys, Piotr Kosewicz, Oliwia Jabłońska, wybitni trenerzy oraz osoby, które w tym roku kończą swoją sportową karierę: Maja Włoszczowska, Piotra Małachowski i Rafał Omelko. Nagrodę Sportową Województwa Dolnośląskiego otrzymało w sumie 53 sportowców, reprezentantów takich dyscyplin jak kolarstwo, jeździectwo, lekkoatletyka, pływanie, podnoszenie ciężarów, piłka siatkowa, strzelectwo sportowe, tenis, judo, golf, karate, parakajakarstwo czy parakolarstwo. 

Spotkanie stało się również okazją do podsumowań inwestycji i programów sportowych realizowanych przy wsparciu finansowym województwa.

Zależy nam na tym, aby wspierać najbardziej utalentowanych zawodników z naszego regionu. Budujemy nowe obiekty, wspieramy organizacje, szkoły sportowe, a także poszczególnych sportowców przyznając im stypendia oraz nagrody za osiągnięcie wybitnych rezultatów. W trakcie budowy są takie obiekty jak m.in. Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej i hala lekkoatletyczna na wrocławskich Kłokoczycach. Chcemy też utworzyć profesjonalny tor kolarski koło Sobótki. W taki sposób chcemy zapewnić naszym sportowcom najlepsze warunki treningów – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

W najbliższych latach w Dusznikach Zdroju utworzony zostanie nowy Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, który ma powstać na bazie istniejących obiektów takich jak Centrum Polskiego Biathlonu na Jamrozowej Polanie czy Tauron Duszniki Arena. Inwestycja zakłada również budowę basenu, hali lodowej i toru saneczkowego. Jej celem jest stworzenie warunków szkolenia sportowego dla kadry olimpijskiej i zawodowej, zarówno seniorów, jak i juniorów startujących w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach świata.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego od lat realizuje też szereg programów upowszechniających aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Przykładem jest między innymi pilotażowa edycja autorskiego programu doskonalenia pływania dla dzieci „Płynę dalej”.

Dolny Śląsk to kuźnia talentów sportowych. Aby umożliwić rozwój ambitnym i zdolnym osobom, konieczne są odpowiednie obiekty treningowe i przemyślane programy. Wierzę, że w ten sposób zachęcimy do aktywności fizycznej jeszcze większą liczbę mieszkańców regionu – dodaje marszałek Cezary Przybylski.

Nagrodzeni sportowcy i trenerzy:

 1. Joanna Pawlak - jeździectwo
 2. Maja Włoszczowska - kolarstwo górskie (za całokształt kariery sportowej)
 3. Mateusz Rudyk  - kolarstwo torowe 
 4. Maciej Bodnar - kolarstwo szosowe
 5. Joanna Linkiewicz - lekkoatletyka
 6. Piotr Małachowski – lekkoatletyka (za całokształt kariery sportowej)
 7. Robert Sobera - lekkoatletyka
 8. Kornelia Fiedkiewicz - pływanie
 9. Alicja Tchórz - pływanie
 10. Paweł Juraszek - pływanie
 11. Arkadiusz Michalski - podnoszenie ciężarów
 12. Aleksander Śliwka – piłka siatkowa
 13. Sandra Bernal - strzelectwo sportowe
 14. Hubert Hurkacz - tenis ziemny
 15. Łukasz Kubot - tenis ziemny
 16. Natalia Bajor - tenis stołowy
 17. Arkadiusz Gardzielewski - lekkoatletyka
 18. Rafał Omelko – lekkoatletyka (za całokształt kariery sportowej)
 19. Agata Ozdoba-Błach - judo
 20. Adrian Meronk - golf
 21. Alan Ogorzałek - pływanie
 22. Igor Hrehorowicz - pływanie
 23. Wojciech Makowski - pływanie
 24. Oliwia Jabłońska - pływanie
 25. Lucyna Kornobys - lekkoatletyka
 26. Piotr Kosewicz - lekkoatletyka
 27. Marta Piotrowska - lekkoatletyka
 28. Katarzyna Kozikowska - parakajakarstwo
 29. Sławomir Szymański - podnoszenie ciężarów
 30. Mariusz Tomczyk - podnoszenie ciężarów
 31. Filip Rodzik - strzelectwo sportowe
 32. Łukasz Błach - judo
 33. Dariusz Łoś - lekkoatletyka
 34. Grzegorz Widanka - pływanie
 35. Krzysztof Michalski - podnoszenie ciężarów
 36. Zdzisław Tolksdorf - tenis stołowy
 37. Andrzej Wojtal - pływanie
 38. Beata Pożarowszczyk-Kuczko - pływanie
 39. Michał Mossoń -  lekkoatletyka
 40. Małgorzata Niedźwiecka - lekkoatletyka
 41. Oliwa Mariusz - podnoszenie ciężarów
 42. Ryszard Tomaszewski - podnoszenie ciężarów
 43. Yuriy Shychkov -  pływanie
 44. Wojciech Seidel - pływanie
 45. Dawid Nowacki - parakajakarstwo
 46. Tomasz Kuś – lekkoatletyka
 47. Rafał Mikołajczyk - parakolarstwo
 48. Agata Winiarska - karate
 49. Igor Lamot - karate
 50. Norbert Kurzawski - karate
 51. Jakub Foltyn - parakolarstwo
 52. Jacek Lamot - karate
 53. Ryszard Semik - karate

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Gmina Zgorzelec

Pobiegli ulicami Ręczyna. Za nami XI Gminny Bieg

Sport
wtorek, 09 maja 2023, 11:36
W miniony weekend w Ręczynie odbył się XI Gminny Bieg Uliczny. Wydarzenie składało się z części sportowej, po której nastąpiło wspólne biesiadowanie i festyn rodzinny.

Zobacz również