Młodzicy zawodnicy UKS Warrior spisali się na medal!

Zawodnicy UKS Warrior potwierdzili świetną formę w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Reprezentanci zgorzeleckiego klubu taekwondo olimpijskiego ośmiokrotnie stawali na podium.

W mistrzostwach zadebiutowały dziewczęta Ewa Pietruszka i Zuzanna Zwierzyńska. Udany start odnotowała Ewa, która wygrała wszystkie pojedynki i zdobyła złoty medal. Zuzanna zarówno w dwuboju jak również w walkach uplasowała się na III miejscuW turnieju bezkonkurencyjny okazał się Franciszek Hryniewiecki, który w walkach jaki i dwuboju zdobył złote medale. Filip Wodniak wygrał eliminacje, a w pojedynku finałowym uległ bardziej doświadczonemu rywalowi i wywalczył srebro. Natomiast w dwuboju technicznym Filip zajął III pozycjęKacper Brzozowski w dwuboju zdobył srebrny medal, przegrywając o włos I miejsce.

Sportowcy w wieku 10-11 lat rywalizowali w walkach, dwuboju technicznym oraz układach formalnych. W turnieju uczestniczyli młodzicy z województw małopolskiego, śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego.

Zawodnicy wystartowali w MMM dzięki dotacji Gminy Miejskiej ZgorzelecPowiatu Zgorzeleckiego oraz środkom PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.