NaStyku.pl

MKS „Osa” Zgorzelec piątą drużyną wśród juniorów w Polsce

Bardzo udany start zanotowali juniorzy podczas Mistrzostw Polski U20 w Lublinie. W punktacji drużynowej klubów nasi 18 i 19 letni zawodnicy zajęli piąte miejsce, wśród 174 startujących klubów, zdobywając aż 99 punktów we współzawodnictwie.
MKS „Osa” Zgorzelec piątą drużyną wśród juniorów w Polsce / fot. MKS Osa Zgorzelec
MKS „Osa” Zgorzelec piątą drużyną wśród juniorów w Polsce / fot. MKS Osa Zgorzelec

Dwa medale padły łupem oszczepników. Nina Rzeźniczak zdobyła srebrny medal a jej kolega z grupy Tomasz Jędrzejczyk medal brązowy. Czwarte miejsce w rzucie młotem zajęła Martyna Radawiec oraz sztafeta 4×400 m mężczyzn w składzie Kasjan Miśków, Aleksander Uzarek, Jakub Węgrzyn, Wiktor Gruzd.

Przebieg zawodów wg poszczególnych dni:

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski juniorów odbyły się kwalifikacje w poszczególnych konkurencjach i jeden finał pchnięcia kulą z udziałem naszego zawodnika Marcina Zawrotniaka. Marcin posyłając kule na odległość 15, 70m poprawił swój rekord życiowy, wywalczył szóste miejsce. Awans do finałów zapewnili sobie w rzucie oszczepem Natalia Mencel, Nina Rzeźniczak, Tomasz Jędrzejczyk. W rzucie młotem Martyna Radawiec i Karolina Senkowska. W finałach pobiegną również na 400 m Wiktor Gruzd 400 m ppł Aleksander Uzarek.

Drugi dzień Mistrzostw Polski dwa medale dla zawodników ,,Osy” w rzucie oszczepem. Srebro Nina Rzeźniczak, brąz Tomasz Jędrzejczyk, który sprawił sobie sam prezent urodzinowy stając na podium. W finale B biegu na 400 m ppł Aleksander Uzarek zajął trzecie miejsce, jedenaste w konkurencji. Wiktor Gruzd trzynasty na 400 m. Trochę szczęścia zabrakło naszym zawodniczkom w finale rzutu młotem. Martyna Radawiec przed ostatnią kolejką rzutów była jedną nogą na podium, jednak koleżanka z Wrześni posłała młot na odległość powyżej 50 m spychając ,,Osy” o jedno miejsce. Ostateczny wynik to czwarte miejsce Martyna Radawiec i siódme Karolina Senkowska.

W trzecim dniu 75 Mistrzostw Polski juniorów odbyły się finały rzutu młotem mężczyzn, w którym startował Marcin Zawrotniak. Zajął jedenaste miejsce posyłając młot na odległość 55,03 m. Martyna Radawiec siódma w rzucie dyskiem 39,63 m. W biegach na 110 m ppł mieliśmy aż trzech zawodników. Jakub Węgrzyn i Kasjan Miśków awansowali dla finału biegu zajmując kolejno piąte i ósme miejsce. Aleksander Uzarek po nieudanym biegu w eliminacjach startował w finale B, w którym był drugi zajmując ostatecznie dziesiątą lokatę w tej konkurencji. Finałem i zarazem zakończeniem zawodów była sztafeta męska 4×400 m, w której biegali Kasjan Miśków, Aleksander Uzarek, Jakub Węgrzyn i Wiktor Gruzd. Panowie pobiegli bardzo ambitnie zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wybitni sportowcy nagrodzeni!

Wybitni sportowcy nagrodzeni!

Sport
piątek, 24 września 2021, 10:23
21 września br. w Miejskim Klubie Seniora, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Burmistrza Miasta Zgorzelec za rok 2020.

Zobacz również

Piotr Kosewicz / fot. Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski
Sport
poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 10:37

Złoty Piotr Kosewicz!

Pochodzący z Zawidowa Piotr Kosewicz zdobył olimpijskie złoto!...