NaStyku.pl

Medalowe starty zgorzeleckich taekwondzistów

Ostatnie występy zawodników UKS Warrior należą do udanych. W Środzie Wielkopolskiej sportowcy z przygranicznego miasta sześciokrotnie stawali na podium, natomiast w Pradze młodzicy wywalczyli dwa brązowe krążki.
Medalowe starty zgorzeleckich taekwondzistów - zdjęcie nr 7
Medalowe starty zgorzeleckich taekwondzistów - zdjęcie nr 7

W XVIII edycji Ligi Taekwondo, którą rozegrano 26 października w Środzie Wielkopolskiej dobrze zaprezentowali się młodzicy. Debiutujący Iwo Czerniak zdobył dwa brązowe medale w walce oraz konkurencji sprawnościowej. Po emocjonujących pojedynkach Aleksander Świercz uplasował się na drugim miejscu, a Lena Maruszak zajęła trzecią pozycję. W kategorii masters wystartował Sławomir Klęczar, który w konkurencjach sprawnościowych zdobył srebrny i brązowy medal. Warto dodać, że Sławek rywalizował z dużo młodszymi zawodnikami, a różnice w wynikach był niewielkie. Klubowicze Daniel Mróz i Bartosz Lubera tym razem znaleźli się poza strefą medalową.

W stolicy Czech dwa brązowe medale wywalczyli nasi młodzicy – Franciszek Lula i Iwo Czerniak. W silnie obsadzonym turnieju Prague Open 2 listopada rywalizowało pond 250 sportowców z Niemiec, Rumunii, Węgier, Czech, Słowacji, Polski oraz dalekiej Kenii.

Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników UKS Warrior Zgorzelec – skomentował trener Wojciech Pawłowski. Wygrane pojedynki oraz determinacja w przyszłości przełożą się na jeszcze lepsze wyniki. Starty kontrolne pokazały nad czym musimy pracować. Udział w turniejach był możliwy dzięki środkom Gminy Miejskiej Zgorzelec oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S. A.

Galeria zdjęć

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

Świetny start zawodników UKS Warrior w Pradze!

Świetny start zawodników UKS Warrior w Pradze!

Sport
poniedziałek, 02 grudnia 2019, 08:47
Kolejny raz zawodnicy UKS Warrior potwierdzili swoje umiejętności i doskonałą formę. Tym razem młodzicy wywalczyli złoty i srebrny medal w stolicy Czech.

Zobacz również

Decathlon w Zgorzelcu / fot. facebook
Sport
środa, 30 października 2019, 10:02

Decathlon Zgorzelec w grudniu!

Wiemy już, kiedy nastąpi długo oczekiwane przez mieszkańców otwarcie Decathlonu...