NaStyku.pl

ME w lekkoatletyce: Piotr Kosewicz obronił złoto w dysku!

Kilka dni temu zakończyły się paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy. Złoty medal w rzucie dyskiem obronił Piotr Kosewicz! To był kapitalny występ – relacjonowały ogólnopolskie media. Serdecznie gratulujemy Piotrowi mistrzowskiego tytułu!
Piotr Kosewicz / fot. UM Zawidów
Piotr Kosewicz / fot. UM Zawidów

W sobotę, 5 czerwca br., zakończyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2021, które odbyły się w Bydgoszczy. Reprezentanci Polski zdobyli 49 medali. Na stadionie Zawiszy biało-czerwoni sięgnęli po 15 złotych, 20 srebrnych i 14 brązowych krążków. Polacy, jako gospodarze imprezy zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zwyciężyła Rosja przed Ukrainą. Wcześniej w Polsce nie była organizowana tak ważna impreza w sporcie paraolimpijskim.

Niezwykle pasjonujący i emocjonujący okazał się występ naszego sportowa, Piotra KosewiczaZawidowianin zdobył złoty medal Mistrzostw Europy i ustanowił nowy rekord – 20,86 m. Piotr od samego początku wymieniany był w gronie faworytów, obok brązowego medalisty poprzednich mistrzostw, Roberta Jachimowicza. To był kapitalny występ – relacjonowały ogólnopolskie media, po występie Piotra.

Bydgoska impreza była największą tego typu w historii mistrzostw Europy dla sportowców z niepełnosprawnościami. To też największa impreza w sporcie paraolimpijskim na świecie przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Z ostatniej chwili: Od 1 czerwca 2021r. oficjalnym sponsorem Piotra Kosewicza jest Polska Grupa Energetyczna! 

Naszemu Mistrzowi serdecznie gratulujemy złotego medalu oraz poważnego sponsora! Życzymy kolejnej eksplozji formy na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również