NaStyku.pl

Mathias Fischer nie już trenerem PGE Turowa

KKS Turów Zgorzelec S.A. informuje, że wczoraj Mathias Fischer przestał pełnić funkcję trenera PGE Turowa. Obowiązki i rolę pierwszego szkoleniowca zespołu przejął Michael Claxton.

Mathias Fischer objął posadę trenera PGE Turowa Zgorzelec w sierpniu 2016 roku. W minionym sezonie z zespołem z przygranicznego miasta zajął 10. miejsce w rozgrywkach PLK, notując bilans 17 zwycięstw i 15 porażek. Obecne rozgrywki drużyna prowadzona przez Niemca polskiego pochodzenia rozpoczęła od wygrania 5 z 7 meczów. 

- Trener Mathias Fischer postanowił skorzystać z oferty klubu niemieckiej Bundesligi. Na wtorkowym treningu trener podziękował zawodnikom za współpracę i pożegnał się z drużyną. Obecnie jesteśmy w trakcie opracowywania porozumienia związanego z rozwiązaniem obowiązującego kontraktu. Wczoraj rolę i obowiązki pierwszego szkoleniowca zespołu przejął Michael Claxton - mówi Mirosław Kabała, prezes PGE Turowa Zgorzelec. 

Michael Claxton pełnił od sezonu 2016/2017 funkcję asystenta w sztabie szkoleniowym PGE Turowa. Po zakończeniu kariery zawodniczej w zespole Tacoma Tide 40-latek zajął się szkoleniem w Seattle Academy. Największy sukces na ławce trenerskiej odniósł jak na razie w 2015 roku, kiedy to wspólnie z drużyną S.C. Rist Wedel zdobył wicemistrzostwo ligi Pro-B.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UKS Energetyk

Zgorzelec: Zawodnicy UKS Energetyk z zdobyli medale

Sport
czwartek, 11 kwietnia 2024, 11:01
5 i 6 kwietnia 2024 r. w Lubaniu odbyły się XV “Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Lubań”. W dwudniowych zawodach wzięło ponad 300 zawodników z 21 klubów.
fot. Miasto Zgorzelec

Szkolny Klub Sportowy w SP2 i SP5

Sport
środa, 03 kwietnia 2024, 07:42
W 2024 roku na terenie Gminy Miejskiej Zgorzelec realizowany jest projekt „Szkolny Klub Sportowy” finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zobacz również