Mamy wicemistrza Polski!

Filip Olszak wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów taekwondo olimpijskiego. Zawodnik UKS Warrior Zgorzelec potwierdził świetne przygotowanie oraz formę w imprezie głównej.
Mistrzostwa Polski Seniorów rozegrano w miniony weekend w Bornym Sulinowo (fot. UKS Warrior Zgorzelec)

Dzięki wysokiej pozycji w rankingu PZTO nasz zawodnik został rozstawiony. Pierwszy pojedynek był bardzo zacięty, ale Filip kontrolował przebieg walki i zdecydowanie wygrał na punkty. W finale zgorzelczanin rywalizował z zawodnikiem poznańskiego AZS-u. Na początku walki Filip zdobył niewielką przewagę i utrzymał ją do końca drugiej rundy. Niestety w końcówce senior z Poznania zdołał doprowadzić do remisu, a Filip przez swój błąd otrzymał karę i ostateczne przegrał jednym punktem złoty medal.

Jestem bardzo zadowolony z świetnej postawy Filipa w czasie mistrzostw - skomentował trener Wojciech Pawłowski. - Do wygranej zabrakło niewiele, zadecydował błąd w ostatnich trzech sekundach. Wszystko przez to, że Filip chciał wygrać za wszelką cenę i nie dopuścić do dogrywki. Obecnie zawodnik przebywa na zgrupowaniu Kadry Polski taekwondo w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, gdzie buduje formę do Mistrzostw Europy U21. Dodam, że Filip po raz drugi został powołany do reprezentowania kraju w zawodach tej rangi.

Udział w turnieju był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Miejskiej Zgorzelec oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.