Mamy srebrny medal Mistrzostw Polski!

Świetny start odnotował Filip Olszak w Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Zawodnik UKS Warrior Zgorzelec uplasował się na drugim miejscu podium.
Filip Olszak i Wojciech Pawłowski z UKS Warrior Zgorzelec

Pierwszego rywala Filip w eliminacjach pokonał przed czasem różnicą 20 punktów. W kolejnym starciu zmierzył się z członkiem kadry narodowej. Walka była bardzo wyrównana i emocjonująca. Zawodnik ze Zgorzelca wytrzymał presję i dzięki technikom obrotowym wygrał pięcioma punktami.

Pojedynek półfinałowy Filip wygrał zdecydowanie. W walce o mistrzostwo nasz młodzieżowiec zmierzył się z kolejnym kadrowiczem. Na początku konkurent zdobył przewagę, a Filip sukcesywnie odrabiał stratę. Losy finału rozstrzygały się do końca. Nasz zawodnik nie zdołał zdobyć przewagi i ostatecznie stanął na drugim miejscu podium.

Turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski taekwondo olimpijskiego zorganizowano w Płocku w ostatni weekend maja.

Filip ponownie pokazał doskonałą formę. Warto przy tym dodać, że oprócz treningów, nasz reprezentant przygotowywał się również do egzaminu maturalnego. Na szczęście obie rzeczy udało się pogodzić i teraz możemy się cieszyć ze srebrnego medalu. Złoto było blisko! W finale zabrakło czasu i odrobiny szczęścia. Filip wykonał kopnięcie, lecz niestety po czasie i przegrał tylko dwoma punktami! - podsumowuje trener Wojciech Pawłowski.

Start w Mistrzostwach Polski był możliwy dzięki środkom Gminy Miejskiej Zgorzelec, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. oraz Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu.