NaStyku.pl

Koniec marzeń o pierwszej lidze

Teraz trzeba ochłonąć, przeanalizować co się stało i zastanowić, co robić dalej. Trudno mi powiedzieć coś więcej na gorąco - mówi Piotr Pietryk, trener Citronex UKS Basket Zgorzelec
Patrycja Lipniacka z UKS Basket Zgorzelec została wybrana do najlepszej piątki turnieju
Patrycja Lipniacka z UKS Basket Zgorzelec została wybrana do najlepszej piątki turnieju

W ostatni weekend kwietnia w Zgorzelcu, w hali PGE Turów Arena, rozegrany został półfinałowy turniej barażowy o wejście do pierwszej ligi kobiet w koszykówce. Niestety, po przegranym meczu w piątek, zwycięstwie w sobotę i kolejnej porażce w niedzielę, drużyna Citronex UKS Basket Zgorzelec zajęła trzecie miejsce i tym samym prysły marzenia o tym, by podobnie jak w ubiegłym roku wywalczyć promocję do pierwszej ligi, bo do turnieju finałowego awansowały jedynie dwie pierwsze drużyny rozgrywek w Zgorzelcu. Nie udało się, a rozczarowanie jest tym większe, że dwie turniejowe porażki były pierwszymi odniesionymi przez Citronex UKS Basket Zgorzelec od ponad 2 lat! Nic więc dziwnego, że nastroje w drużynie są minorowe. Tym bardziej, że po wywalczonym awansie w ubiegłym roku, drużyna nie przystąpiła do rozgrywek pierwszej ligi, a pozostała szczebel niżej z powodu braku odpowiedniego montażu finansowego, by udźwignąć koszty gry na zapleczu ekstraklasy. W tym roku miało być inaczej, w tym roku po wywalczonym awansie, zgorzelczanki miały wreszcie zagrać w pierwszej lidze! Pechowy turniej 23, 24 i 25 kwietnia zniweczył te plany. Trener Piotr Pietryk nie krył smutku. - Przegraliśmy dwa mecze. Nie wywalczyliśmy awansu. Teraz trzeba ochłonąć, przeanalizować co się stało i zastanowić co robić dalej. Trudno mi powiedzieć coś więcej na gorąco. Zobaczymy, co będzie - dodał.
Nie jest jednak tajemnicą, że już sam udział zgorzeleckiej drużyny w turnieju był sukcesem zważywszy, że jeszcze w tygodniu poprzedzającym półfinałowe baraże drużyna była zdziesiątkowana przez kwarantanny związane z koronawirusem. - Ostatnie trzy tygodnie praktycznie nie ćwiczyliśmy - mówi trener Pietryk. Na treningi przychodziło zaledwie kilka zawodniczek, co nie wystarczało nawet do rozgrywania meczów szkoleniowych. - Zabrakło nam tych treningów, zabrakło nam tlenu - podsumował szkoleniowiec popularnych cytrynek.

 

Wyniki turnieju:
1.  RMKS XBEST Rybnik
2. Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice
3. Citronex UKS Basket Zgorzelec
4. AKS ZŁY Warszawa

AKS ZŁY Warszawa 37 : 75 RMKS XBEST Rybnik
Citronex UKS Basket Zgorzelec 60 : 73 Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice
RMKS XBEST Rybnik 71 : 67 Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice
AKS ZŁY Warszawa 55 : 87 Citronex UKS Basket Zgorzelec
Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice 82 : 51 AKS ZŁY Warszawa
Citronex UKS Basket Zgorzelec 49 : 65 RMKS XBEST Rybnik

 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

Orły na łopatkach. Kolejna wygrana Turowa we własnej hali
Sport
niedziela, 14 marca 2021, 14:23

Tury wygrały z Orłami

Fajny tytuł, prawda? Prawdziwy, prosty, pozytywny, mocny, z jasnym przekazem....