NaStyku.pl

Koniec KKS Turów Zgorzelec S.A. Spółka ma prawie 5 mln zł długu

Prezes zarządu KKS Turów Zgorzelec Mirosław Kabała zorganizował konferencję prasową, podczas której podsumował sytuację finansową spółki na przestrzeni ostatnich 11 lat. Długi klubu sięgają prawie 5 mln zł, a o swoje pieniądze upomina się 88 wierzycieli.
Prezes zarządu KKS Turów Zgorzelec S.A. Mirosław Kabała
Prezes zarządu KKS Turów Zgorzelec S.A. Mirosław Kabała

PGE Turów Zgorzelec z powodu problemów finansowych wycofał się z rozgrywek koszykarskiej ekstraklasy. 16 sierpnia spółka złożyła do Sądu Gospodarczego w Jeleniej Górze wniosek o upadłość. Dług klubu wynosi 4 350 782 zł. Do tej kwoty należy dodać jeszcze 92 tys. euro z tytułu przegranego procesu sądowego z trenerem Mathiasem Fischerem. Na liście wierzycieli znajduje 88 podmiotów, wśród których są pracownicy zatrudnieni na umowę zlecenie, osoby świadczące usługi w postaci wynajmu mieszkań, transportu, Urząd Skarbowy oraz ZUS. Majątek klubu wyceniono na 100 tys. zł plus logotyp. W takiej sytuacji sąd może uznać, że majątek ten jest niewystarczający na zaspokojenie wierzycieli i nie zezwoli na przeprowadzenie procedury upadłościowej. Spółka czeka na decyzję sądu w tej kwestii.

Sytuacja finansowa spółki w latach 2006-2017:

Kabała wspomniał także, że sytuacji spółki nie polepszały jednostronne kontrakty z zawodnikami i trenerami, które dawały im duże przywileje, a nie zabezpieczały interesów klubu. Czego przykładem może być spór sądowy z trenerem Mathiasem Fischerem, który domagał się od klubu pełnego wynagrodzenia za sezon 2017/2018 pomimo, że odszedł z klubu w listopadzie 2017 r.

 

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. DIDA Sport

Podsumowanie XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu

Sport
środa, 21 lutego 2024, 09:29
Mistrz kończy rozgrywki z kompletem zwycięstw, a Unital obronił miejsce na podium. W sobotę 17.02.2024r. zakończyliśmy rozgrywki XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.
fot. Kick-Fighter Zgorzelec

Sukcesy medalowe Kick-Fighter Zgorzelec

Sport
poniedziałek, 12 lutego 2024, 10:15
Podczas Pucharu DFN – Ogólnopolskich Mistrzostw Województwa Pomorskiego w kickboxingu, które odbył się w miniony weekend, zawodnicy Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec zdobyli 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale.

Zobacz również