NaStyku.pl

Kolejny sukces młodych pływaków z UKS Energetyk w Zgorzelcu

25 i 26 maja 2023 we wrocławskiej pływalni „Orbita” im. Marka Petrusewicza odbył się VIII Memoriał Andrzeja Wernera, czyli Letnie Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu.
fot. UKS Energetyk
fot. UKS Energetyk

W dwudniowych zawodach wzięło udział 39 klubów oraz 387 zawodników. W rywalizacji uczestniczyli zawodnicy wieku 13 lat i starsi. UKS ENERGETYK reprezentowali: Dawid Chodysz, Natalia Skoczylas, Monika Kurasiewicz, Bianka Tarasiewicz i Natasza Kuźma.  

Były to bardzo udane zawody. Medale, dyplomy i 23 rekordy życiowe w 23 startach, tak można w skrócie podsumować rywalizację młodych sportowców. To naprawdę cieszy, bo widać, że zawodnicy ciężko przepracowali cały sezon. Jeszcze bardziej cieszy medal Dawida, który w wyścigu na dystansie 50 m st. motylkowym (33,00) wywalczył brąz. Na dwukrotnie dłuższym dystansie zajął również wysokie 4. miejsce.

Dla starszej grupy były to już ostatnie zawody w kończącym się sezonie. Zawodników w wieku 10 i 11 lat w czerwcu czeka jeszcze Drużynowy Wielobój Pływacki, Mistrzostwa Dolnego Śląska. Zapraszamy do śledzenia informacji na stronie internetowej plywanie-zgorzelec.pl i do kibicowania.

Dziękujemy za wsparcie Miastu Zgorzelec, Starostwu Powiatowemu oraz Gminie Zgorzelec, dzięki którym ten i inne wyjazdy mogą się odbywać. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim sympatykom jak i rodzicom zawodników – podkreśla Łukasz Kondracki.

Galeria zdjęć

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowy trener poprowadził nowy Turów do pierwszej wygranej

Wygrana na początek

Sport
wtorek, 26 września 2023, 15:05
W sobotę, 23 września, nowy garnitur koszykarskiego Turowa Zgorzelec zadebiutował w rozgrywkach 2 ligi mężczyzn. A żeby być jeszcze bardziej konkretnym: w grupie D tejże ligi.
fot. Organizator

Zapraszamy na Jesienny bieg 4 Pory Roku 2023

Sport
środa, 13 września 2023, 10:46
To już trzeci bieg w ramach 9. edycji cyklu „4 pory roku” o puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec. Zgorzelecka grupa biegowa EDI Team zaprasza na jesienny bieg na dystansie 5000m, na stadionie przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu.

Zobacz również