NaStyku.pl

Kolejny sukces młodych pływaków z UKS Energetyk w Zgorzelcu

25 i 26 maja 2023 we wrocławskiej pływalni „Orbita” im. Marka Petrusewicza odbył się VIII Memoriał Andrzeja Wernera, czyli Letnie Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu.
fot. UKS Energetyk
fot. UKS Energetyk

W dwudniowych zawodach wzięło udział 39 klubów oraz 387 zawodników. W rywalizacji uczestniczyli zawodnicy wieku 13 lat i starsi. UKS ENERGETYK reprezentowali: Dawid Chodysz, Natalia Skoczylas, Monika Kurasiewicz, Bianka Tarasiewicz i Natasza Kuźma.  

Były to bardzo udane zawody. Medale, dyplomy i 23 rekordy życiowe w 23 startach, tak można w skrócie podsumować rywalizację młodych sportowców. To naprawdę cieszy, bo widać, że zawodnicy ciężko przepracowali cały sezon. Jeszcze bardziej cieszy medal Dawida, który w wyścigu na dystansie 50 m st. motylkowym (33,00) wywalczył brąz. Na dwukrotnie dłuższym dystansie zajął również wysokie 4. miejsce.

Dla starszej grupy były to już ostatnie zawody w kończącym się sezonie. Zawodników w wieku 10 i 11 lat w czerwcu czeka jeszcze Drużynowy Wielobój Pływacki, Mistrzostwa Dolnego Śląska. Zapraszamy do śledzenia informacji na stronie internetowej plywanie-zgorzelec.pl i do kibicowania.

Dziękujemy za wsparcie Miastu Zgorzelec, Starostwu Powiatowemu oraz Gminie Zgorzelec, dzięki którym ten i inne wyjazdy mogą się odbywać. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim sympatykom jak i rodzicom zawodników – podkreśla Łukasz Kondracki.

Galeria zdjęć

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. DIDA Sport

Podsumowanie XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu

Sport
środa, 21 lutego 2024, 09:29
Mistrz kończy rozgrywki z kompletem zwycięstw, a Unital obronił miejsce na podium. W sobotę 17.02.2024r. zakończyliśmy rozgrywki XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.
fot. Kick-Fighter Zgorzelec

Sukcesy medalowe Kick-Fighter Zgorzelec

Sport
poniedziałek, 12 lutego 2024, 10:15
Podczas Pucharu DFN – Ogólnopolskich Mistrzostw Województwa Pomorskiego w kickboxingu, które odbył się w miniony weekend, zawodnicy Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec zdobyli 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale.

Zobacz również