NaStyku.pl

Kasjan Miśków brązowym medalistą Mistrzostw Polski w 10-boju juniorów

Trójka reprezentantów „Osy” Zgorzelec startowała w miniony weekend na wielobojowych Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostały w Łodzi.
Kasjan Miśków brązowym medalistą Mistrzostw Polski w 10-boju juniorów
Kasjan Miśków brązowym medalistą Mistrzostw Polski w 10-boju juniorów

Młodziczka Kinga Szeliga startowała w pięcioboju 80 m ppł, skok wzwyż, pchnięcie kulą, skok w dal i 600m. Została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.

Wśród juniorów startowali Jakub Węgrzyn i Kasjan Miśków. W pierwszej konkurencji, bieg na 100 m znacznie poprawili swoje rekordy życiowe, co pozwoliło mieć nadzieję na udany start zawodników. W drugiej konkurencji skoku w dal również zawodnicy „Osy” wykazali się wysoką dyspozycją w tym dniu i osiągnęli wyniki znacznie przekraczające 6 m. W trzeciej konkurencji pchnięciu kulą obydwaj zawodnicy osiągnęli po raz kolejny rekordy życiowe. Jednak wielki pech i uraz mięśnia brzuchatego łydki nie pozwolił na dalsze kontynuowanie rywalizacji Kubie i walki o upragniony medal, który wywalczył podczas Olimpiady Młodzieży w Chorzowie i Poznaniu. Kasjan startował dalej i zadziwił wszystkich trenerów i startujących zawodników. W dziesięcioboju poprawił dziewięć rekordów życiowych, wynik w wieloboju blisko o 600 punktów. Podopieczny trenera Damiana Kordasiewicza ostatecznie zdobył trzecie miejsce i brązowy medal z wynikiem 6264 punkty.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wybitni sportowcy nagrodzeni!

Wybitni sportowcy nagrodzeni!

Sport
piątek, 24 września 2021, 10:23
21 września br. w Miejskim Klubie Seniora, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Burmistrza Miasta Zgorzelec za rok 2020.

Zobacz również

Piotr Kosewicz / fot. Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski
Sport
poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 10:37

Złoty Piotr Kosewicz!

Pochodzący z Zawidowa Piotr Kosewicz zdobył olimpijskie złoto!...