NaStyku.pl

Kasjan Miśków brązowym medalistą Mistrzostw Polski w 10-boju juniorów

Trójka reprezentantów „Osy” Zgorzelec startowała w miniony weekend na wielobojowych Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostały w Łodzi.

Młodziczka Kinga Szeliga startowała w pięcioboju 80 m ppł, skok wzwyż, pchnięcie kulą, skok w dal i 600m. Została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.

Wśród juniorów startowali Jakub Węgrzyn i Kasjan Miśków. W pierwszej konkurencji, bieg na 100 m znacznie poprawili swoje rekordy życiowe, co pozwoliło mieć nadzieję na udany start zawodników. W drugiej konkurencji skoku w dal również zawodnicy „Osy” wykazali się wysoką dyspozycją w tym dniu i osiągnęli wyniki znacznie przekraczające 6 m. W trzeciej konkurencji pchnięciu kulą obydwaj zawodnicy osiągnęli po raz kolejny rekordy życiowe. Jednak wielki pech i uraz mięśnia brzuchatego łydki nie pozwolił na dalsze kontynuowanie rywalizacji Kubie i walki o upragniony medal, który wywalczył podczas Olimpiady Młodzieży w Chorzowie i Poznaniu. Kasjan startował dalej i zadziwił wszystkich trenerów i startujących zawodników. W dziesięcioboju poprawił dziewięć rekordów życiowych, wynik w wieloboju blisko o 600 punktów. Podopieczny trenera Damiana Kordasiewicza ostatecznie zdobył trzecie miejsce i brązowy medal z wynikiem 6264 punkty.