NaStyku.pl

Inauguracja sezonu pływackiego

20 października zawodnicy sekcji pływackiej UKS Energetyk Zgorzelec rozpoczęli sezon startowy. W Legnicy odbyły się XV Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego, w których udział wzięło 23 kluby i prawie 300 zawodników z całego Dolnego Śląska.
Gratulacje dla wszystkich zawodników!

UKS Energetyk Zgorzelec reprezentowali: Kamila Skwarczewska, Milena Leśniewska, Karolina Kordasiewicz, Sebastian Bałdyga, Dominik Leśniewski, Robert Podgórski i Marcin Wużyński. W Legnicy zdobyliśmy pięć medali. Zdobywcą aż czterech był Sebastian Bałdyga, który w wyścigach na dystansie 100 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym zdobył srebro a na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem motylkowym zdobył brąz. Jeden medal w kolorze srebra dołożyła Kamila Skwarczewska w wyścigu na dystansie 100 m stylem dowolnym. Ponadto Kamila zajęła szóste miejsce na 200 m stylem zmiennym oraz piąte na 50 m stylem motylkowym. Niewiele do podium zabrakło Dominikowi Leśniewskiemu. W wyścigu na 100 m stylem dowolnym był piąty, 200 m stylem zmiennym ukończył na ósmym miejscu, 100 m stylem grzbietowym na siódmym , a 50 m stylem motylkowym  na czwartym.

Dla młodszych zawodników - Marcina Wużyńskiego, Roberta Podgórskiego i Karoliny Kordasiewicz była to cenna lekcja w ich początkujących karierach pływackich.

We Wrocławiu, również w sobotę 20 października odbywał się XXIX Memoriał Marka Petrusewicza, w którym udział wziął Adam Skórski. Zawody były niezwykle mocno obsadzone klubami z całej Polski oraz po jednym z Czech i Litwy. Liczby mówią same za siebie, 71 klubów oraz ponad 500 zawodników.
Adam zaliczył bardzo udany występ i w wyścigach na 100 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym ustanowił nowe rekordy życiowe poprawiając poprzednie o blisko 2 sekundy.

To dopiero początek sezonu i jeszcze wiele zawodów przed nami.