NaStyku.pl

Filip Olszak na podium w Berlinie!

Srebrny medal wywalczył Filip Olszak w silnie obsadzonym turnieju Berlin Open. W zawodach wystartowało blisko 850 sportowców z 24 krajów.
Turniej Berlin Open / fot. UKS Warrior Zgorzelec
Turniej Berlin Open / fot. UKS Warrior Zgorzelec

Świetna formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski potwierdził zawodnik UKS Warrior Zgorzelec. Filip wygrał pierwszy pojedynek przed czasem różnicą 20 punktów. W kolejnym starciu pokonał rywala z München. W półfinale wygrał pewnie z zawodnikiem gospodarzy, jak się później okazało aktualnym Mistrzem Niemiec!

Do finału Filip podszedł zmotywowany, ale bez presji na wynik. W ostatniej walce rywalem naszego zawodnika był dobrze mu znany utytułowany reprezentant Czech. Filip po emocjonującym i wyrównanym pojedynku uległ jednym punktem i ostatecznie zajął II miejsce.

Jestem bardzo zadowolony z postawy Filipa - skomentował trener Wojciech Pawłowski. W zawodach realizowane były elementy taktyczne, które doskonalimy na treningach. Mam nadzieję na udany start w Mistrzostwach Polski, które odbędą się pod koniec maja w Płocku.

Udział w turnieju Berlin Open był możliwy dzięki środkom Gminy Miejskiej Zgorzelec oraz Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Filip Gryglak

Filip Gryglak z szansą na grę w kadrze Polski U-15!

Sport
poniedziałek, 13 maja 2019, 16:23
Filip Gryglak, do niedawna zawodnik Nysy Zgorzelec, aktualnie Akademii WKS Śląsk Wrocław S.A. otrzymał powołanie na konsultacje kadry Polski U-15, które rozpoczęły się w Gutowie Małym!

Zobacz również