Filip Olszak na podium w Berlinie!

Srebrny medal wywalczył Filip Olszak w silnie obsadzonym turnieju Berlin Open. W zawodach wystartowało blisko 850 sportowców z 24 krajów.
Turniej Berlin Open / fot. UKS Warrior Zgorzelec

Świetna formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski potwierdził zawodnik UKS Warrior Zgorzelec. Filip wygrał pierwszy pojedynek przed czasem różnicą 20 punktów. W kolejnym starciu pokonał rywala z München. W półfinale wygrał pewnie z zawodnikiem gospodarzy, jak się później okazało aktualnym Mistrzem Niemiec!

Do finału Filip podszedł zmotywowany, ale bez presji na wynik. W ostatniej walce rywalem naszego zawodnika był dobrze mu znany utytułowany reprezentant Czech. Filip po emocjonującym i wyrównanym pojedynku uległ jednym punktem i ostatecznie zajął II miejsce.

Jestem bardzo zadowolony z postawy Filipa - skomentował trener Wojciech Pawłowski. W zawodach realizowane były elementy taktyczne, które doskonalimy na treningach. Mam nadzieję na udany start w Mistrzostwach Polski, które odbędą się pod koniec maja w Płocku.

Udział w turnieju Berlin Open był możliwy dzięki środkom Gminy Miejskiej Zgorzelec oraz Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu.