NaStyku.pl

Europamarathon 2023 za nami! (ZDJĘCIA)

18. edycja Europamarathonu przechodzi do historii! 11 czerwca po obu stronach Nysy Łużyckiej rywalizowało ze sobą blisko 2 tysiące biegaczy i chodziarzy z całego świata!
fot. Miasto Zgorzelec
fot. Miasto Zgorzelec

Nowością zawodów była zmodyfikowana trasa. W tym roku pętle po polskiej i niemieckiej stronie były podobnej długości. Jak opisywali biegacze: „Nareszcie można było poczuć się jak na biegu w europejskim mieście, bo teraz Polska i Niemcy miały równy udział w akcji”.

Niezmiennie najpopularniejsze były biegi na krótszych dystansach. Miło nam przekazać, że najlepszy na 10km okazał się zgorzelecki strażak Łukasz Ludkiewicz (0:36) a na dystansie 5km trzech na pięciu najlepszych to członkowie EDI-Team Zgorzelec, z Januszem Wojnarowiczem (0:19) na podium.Gratulujemy!

Upalna niedziela nie pokonała najwytrwalszych, czyli biegnących w maratonie i półmaratonie! Najlepszy czas wśród mężczyzn na dystansie 42km osiągnął Matthias Hinrichs (czas 2:51), Pierwszy Polak w tym wyścigu, czyli Robert Kuriata (3:05) z ZLB Złotoryja zdobył 4 miejsceWśród pań na najwyższym podium maratonu, nie po raz pierwszy już, stanęła Franziska Kranich (czas 3:17). Pierwsze trzy wyniki w kategorii mężczyzn i w kategorii kobiet, otrzymały ufundowane przez Burmistrza Miasta Zgorzelec nagrody pieniężne, których łączna pula to 12 tysięcy złotych.

W półmaratonie zwyciężył Patrick König (1:13) a tuż za nim uplasował się Grzegorz Maciorowski (1:19) z EDI- Team Zgorzelec. Brawoo.

Europamarathon 2023 to także wysoka frekwencja chodziarzy, bieg dla młodzieży (1,5km) oraz dla najmłodszych tzw. Bambini, w którym na 400m pobiegło 160 przyszłych maratończyków.

Miasto Zgorzelec serdecznie dziękuje zaangażowanym w organizację: Edwardowi Jołtuchowi, Waldemarowi Woźniakowi, uczniom i opiekunom ZSLiL w Zgorzelcu oraz Schronisku Brata Alberta. Dziękujemy służbom odpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie imprezy: Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu, Placówce Straży Granicznej w Zgorzelcu, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu oraz Ochotniczym Strażom Pożarnym z miejscowości: Gronów, Rudzica, Sulików, Platerówka, Włosień, Sławnikowice, Trójca, Czerwona Woda, Węgliniec i Ruszów.

Pełne wyniki Europamarathonu dostępne są na stronie: my.raceresult.com

fot. Miasto Zgorzelec (10)

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. DIDA Sport

Podsumowanie XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu

Sport
środa, 21 lutego 2024, 09:29
Mistrz kończy rozgrywki z kompletem zwycięstw, a Unital obronił miejsce na podium. W sobotę 17.02.2024r. zakończyliśmy rozgrywki XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.
fot. Kick-Fighter Zgorzelec

Sukcesy medalowe Kick-Fighter Zgorzelec

Sport
poniedziałek, 12 lutego 2024, 10:15
Podczas Pucharu DFN – Ogólnopolskich Mistrzostw Województwa Pomorskiego w kickboxingu, które odbył się w miniony weekend, zawodnicy Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec zdobyli 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale.

Zobacz również