NaStyku.pl

DP Triathlon Zgorzelec bez pływania

DP Triathlon Zgorzelec w 2018 r., został z konieczności szosowym duathlonem. Zmiana została podyktowana wykryciem cerkarii w Berzdorfer See, gdzie miał odbyć się etap pływacki.

Niestety, mimo starań organizatorów i rozmów, by etap ten odbył się w innym zbiorniku, ostatecznie organizacja duathlonu okazała się jedynym rozwiązaniem.

- Długo rozważaliśmy pływanie w pobliskiej Witce. Niestety również z tej opcji musieliśmy zrezygnować. Chociaż zbiornik wygląda dobrze, to kłopoty logistyczne zmusiły nas do odrzucenia tego pomysłu. Rzeczy, które na "Google Maps" wyglądają świetnie, w rzeczywistości okazały się sporymi przeszkodami. Zorganizowanie drogi dojazdu, objazdu, alternatywnego ruchu dla karetek, odwołanie zakazu pływania okazały się problemami nie do przeskoczenia w tak krótkim czasie. Jest nam bardzo przykro, że w ostatniej chwili musieliśmy podjąć takie decyzje i wprowadzić tak poważne zmiany, jednak liczymy na Wasze zrozumienie. Dołożymy wszelkich starań by szosowy duathlon w Zgorzelcu był imprezą wcale nie gorszą niż triathlon. Strefa finishera będzie jeszcze lepsza niż w Mietkowie, z pysznym piwkiem i jedzonkiem! - informują na swojej stronie internetowej organizatorzy. 

Pozostają dwa dystanse. Olimpijski 5km biegu, 40km roweru, 10km biegu oraz Sprint, odpowiednio 2,5km/20km/5km. Przez zmiany trzeba było odwołać też rywalizację sztafet.

Start rywalizacji, czyli pierwszy etap biegowy wystartuje ze Stadionu Miejskiego. Trasa biegowa pozostaje bez zmian. 2,5km pętla po Zgorzeleckich ulicach i parku.

Źródło: http://triathlonzgorzelec.pl/pl/

Zasady rywalizacji na etapie rowerowym nie zostaną zmienione. Dozwolona będzie jazda w grupie, z draftingiem, a rowery czasowe będą zabronione.

Zmieniono za to trasę kolarską, którą możecie zobaczyć poniżej (trasa ta może ulec pewnym zmianom, jako, że organizatorzy dalej pracują nad wszystkimi pozwoleniami, formalnościami, by trasa kolarska była pełni wyłączona z ruchu kołowego). Strefa zmian pozostaje bez zmian. Po pierwszym biegu zawodnicy zabierają rower ze strefy zmian zlokalizowanej na Stadionie Miejskim. Zawodnicy na dystansie sprintu pokonują jedno 20km okrążenie, a Ci na dystansie olimpijskim dwa takie kółka, z nawrotką przed zjazdem na stadion.

Źródło: http://triathlonzgorzelec.pl/pl/

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Citronex UKS Basket Zgorzelec

Citronex UKS Basket walczy o awans

Sport
środa, 23 stycznia 2019, 12:27
Z pewnym niepokojem czekaliśmy na wynik meczu II ligi koszykarek, które 20 stycznia grały w Bydgoszczy. Tydzień wcześniej we własnej hali szczęśliwie wygraliśmy z Supravisem Bydgoszcz różnicą 5 punktów.

Zobacz również

MKS OSA podsumowała zakończony sezon
Sport
poniedziałek, 10 grudnia 2018, 16:07

„Osa” podsumowała sezon

Wiecie, dlaczego „Osa”? Bo jej zawodniczki i zawodnicy mieli „żądlić”...
Wejścia na mecze spółki Turów znów są odpłatne
Sport
czwartek, 06 grudnia 2018, 14:40

Turów za dychę

Spółka akcyjna Turów Fundacji Wspierania Inicjatyw Lokalnych z Ręczyna zaprasza...