NaStyku.pl

Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego we Wrocławiu. MKS Osa Zgorzelec nagrodzona!

Samorząd województwa dolnośląskiego podsumował ubiegłoroczne współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży. Wśród 79 nagrodzonych klubów sportowych jest MKS "Osa" Zgorzelec.
Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego we Wrocławiu / fot. MKS "Osa" Zgorzelec
Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego we Wrocławiu / fot. MKS "Osa" Zgorzelec

Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego to wydarzenie podsumowujące współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2018 r. W jego ramach prowadzona jest rywalizacja o Mistrzostwo Polski w następujących kategoriach: juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kilkudziesięciu dyscyplinach sportu.

Nagrody dla zawodników są wyrazem naszego uznania za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 roku oraz za promocję sportu nie tylko w naszym regionie, ale również w całym kraju. Dziękuję sportowcom, trenerom i osobom zaangażowanym w rozwój sportu w dolnośląskich klubach. Mocno kibicuje i trzymam za Was niezmiernie kciuki –powiedział podczas Dolnośląskiej Gali Sportu Młodzieżowego we Wrocławiu marszałek Cezary Przybylski.

Województwo dolnośląskie w krajowym współzawodnictwie dzieci i młodzieży w 2018 r. w łącznej klasyfikacji zajęło 4. miejsce.

Wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2018 z dnia 28 grudnia 2018 / Klasyfikacja województw

Podczas gali zorganizowanej w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu wręczono nagrody finansowe tym klubom z Dolnego Śląska, które szczególnie wyróżniły się w rywalizacji krajowej. Nagrody otrzymało 79 klubów prowadzących szkolenie w 107 sekcjach sportowych. Kluby reprezentują ponad 30 dolnośląskich miejscowości i kilkadziesiąt dyscyplin sportu. Łączna pula nagród to blisko 450 tys. zł.

Powody do dumy mają działacze, trenerzy i sportowcy MKS "Osa" Zgorzelec. To jedyny wyróżniony klub sportowy z naszego miasta. Przedstawiciele klubu odebrali czek na kwotę 3 450 zł.

Wspieranie naszych sportowców będzie dla nas zawsze ogromnie ważne. Chcemy, by nasi dolnośląscy, młodzi zawodnicy mieli doskonałe warunki szkoleniowe oraz treningowe do walki o najlepsze wyniki. Ważne jest również to, jak wiele klubów i gmin bierze udział w rywalizacji sportowej. W aktywności sportowej gmin Dolny Śląsk zajmuje drugie miejsce w kraju – zaznaczył Michał Bobowiec, członek zarządu województwa.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również