NaStyku.pl

Bogatyński Bieg Twardziela 2019 odwołany

Miłośnicy biegów z przeszkodami muszą wykreślić z kalendarza tegoroczny Bieg Twardziela, który miał odbyć się 1 maja 2019 r. w Bogatyni. Zmagania zostały odwołane.
Bieg Twardziela 2018 - zdjęcie nr 128
Bieg Twardziela 2018 - zdjęcie nr 128

Bieg Twardziela 2019 został odwołany. Taką decyzję podjęli organizatorzy, którzy tłumaczyli decyzję tym, że "nie są w stanie utrzymać założonych standardów". Całość oświadczenia można przeczytać na facebooku.

Do sprawy odniósł się także Adam Ignatowicz, dyrektor OSiR w Bogatyni, który w oświadczeniu zaznaczył, że decyzja o odwołaniu biegu podjął organizator i nie mogła ona być spowodowana odmową dofinansowania.

Główny organizator Biegu Twardziela - Bogatyński Klub Motorowy CROSS - zrezygnował z organizacji tegorocznej edycji biegu i rozwiązał umowę partnerską z OSiR-em dnia 3 kwietnia br.

W momencie rozwiązania umowy nie były jeszcze rozdysponowane środki z zakresu kultury fizycznej i sportu przydzielane przez Urząd Miasta i Gminy Bogatynia.

Decyzja o rezygnacji z organizacji Biegu Twardziela podjęta była wyłącznie przez głównego organizatora i nie mogła być spowodowana odmową przyznania dofinansowania ponieważ takiej odmowy nie było – czytamy w oświadczeniu.

Wszystkie osoby, które opłaciły już start otrzymają zwrot pieniędzy. Oficjalnego biegu nie będzie, ale organizatorzy zapraszają 1 maja na specjalny trening.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Powiatowa Liga Pływacka "O Uśmiech Dziecka" / fot. UKS Energetyk Zgorzelec

Ponad 120 pływaków ścigało się na zgorzeleckiej pływalni

Sport
piątek, 05 kwietnia 2019, 10:10
Za nami druga edycja XVII Powiatowej Ligi Pływackiej. Ponad 120 zawodniczek i zawodników z Bogatyni, Osiecznicy, Bolesławca, Legnicy, Jeleniej Góry, Jawora oraz Wrocławia ścigało się stylem dowolnym oraz klasycznym.

Zobacz również

Od lewej: Dariusz Kołodziejczyk, Małgorzata Niedźwiecka i Łukasz Mesjasz / fot. Gmina Zgorzelec
Sport
czwartek, 28 marca 2019, 12:31

Wybrano powiatowe władze LZS

Przez kolejne cztery lata Franciszek Haber będzie kierował Powiatowym Zrzeszeniem...